Marco Melandri nejlepším privátním jezdcem

Ital Marco Melandri byl v Le Mans nejlepším privátním jezdcem královské kubatury, což před sezónou zřejmě vůbec nikdo neočekával.

Marco Melandri nejlepším privátním jezdcem
Sotva sezóna 2010 začala, tak už Melandri doslova nadával na svou satelitní Hondu a dokonce se vyjádřil, že snad měl zvolit jiný motocykl. Při Grand Prix Francie dojel jako šestý, tedy jako nejlepší privátní pilot. 


Vicemistr světa 2005 Marco Melandri jel v Le Mans svůj vlastní závod a od třetího kola už jel šestý a tak také svůj závod dokončil. Na 7. v cíli, domácího Randy de Puineta (LCR-Honda), měl v cíli po 28 kolech náskok 7,4 sekundy. Ovšem už vloni, v dešťovém chaosu, zde skončil Melandri na motocyklu Hayate-Kawasaki na famózním druhém místě. Nyní tedy s velkým náskokem nejlepší privátní jezdec a to nedávno říkal, že je jeho RC212V jezdecky neovladatelná!

Jedna zajímavost! Na rozdíl od továrního týmu Repsol-Honda (tlumiče Öhlins) jezdí nyní jezdci týmu Gresini-Honda opět japonskou Showu!


Základem jeho úspěchu byl skvělý start, kdy se 27-letý Ital dostal ze startovního místa 11 a ze čtvrté řady na roštu brzy na 6. místo: "Tým změnil po tréninku několik maličkostí na nastavení a to velmi dobře fungovalo. Bohužel nám v některých zatáčkách nefungovala úplně motorová brzda, přesto jsem hodně šťastný, neboť jsem mohl udržet rychlost vedoucích jezdců.  V okamžiku, kdy Hayden zrychlil, jsem ale udělal několik malých chyb a rozhodl se dovést domů body na jistotu".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist