Marc VDS Racing má plány pro MotoGP

Belgický tým Marc VDS chce začít v Kataru jednání s Hondou nebo s Yamahou.

Marc VDS Racing má plány pro MotoGP

Marc VDS Racing chce znovu zkusit postup o patro výš, tedy do MotoGP. To ostatně není nic nového, pozorní čtenáři našeho webu dobře ví, že už v sezoně 2011 testoval pilot tohoto týmu Mika Kallio motocykl Suter-BMW u nás na Masarykově okruhu, ale potom z následujícího logického kroku sešlo. Nyní při otvíracím závodě letošní sezóny v Kataru chce týmový šéf Michael Bartholemy jednat jak se zástupci Hondy, tak Yamahy o možných obchodech na rok 2014.

"Koncem minulé sezóny jsme s nimi už předběžně hovořili. V poslední době toto jednání trochu utichlo, neboť jsme se museli celkem pochopitelně soustředit na naše aktivity v kubaturách Moto2 a Moto3". Ale v Kataru chci znovu začít jednat", říká Bartholemy.
Jestli se bude jednat o kompletní motocykl od Hondy či pouze o leasing motoru od Yamahy, se doposud v této belgické stáji nediskutovalo: "Zatím nemá nikdo žádnou přednost. Vždy jsme říkali, že pro nás platí jediné pravidlo, konkurence schopný motocykl", je názoru Bartholemy a to byl také důvod, proč se na rok 2012 nedohodl tento tým se švýcarskou firmou Suter, neboť bike CR se šasím Suter a s motorem BMW nepovažoval belgický manažer za dostatečnou záruku kvality: "Pokud by přišla Ducati s nabídkou, tak bychom jednali i s nimi".

Marc VDS Racing startuje letos ve dvou nižších kubaturách seriálu Grand Prix a sice s dvěma piloty v Moto2 - Mika Kallio a Scott Redding a s jedním v Moto3 - Livio Loi.
Michael Bartholemy a majitel týmu Marc van der Straten, když Bartholemy je zároveň privátním manažerem 20-letého Scotta Reddinga, odmítli na letošní rok spolupráci s týmem Paul Bird Motorsport o závodění britského pilota s motocyklem CR: "To by pro jezdce Scottova kalibru byla pouze ztráta. Ale s Production-Racer od Hondy či od Yamahy může na sebe Scott 2014 upozornit a zajistit si tak tovární smlouvu na sezónu 2015", je názoru Bartholemy.

Jediný problém ale musí tým MarcVDS vyřešit. Na rok 2014 už je celkem 23 míst na startovním roštu zadáno, a tak by se v nejhorším případě MarcVDS musel zajímat u týmů jako Gresini, Forward nebo Iodaracing o druhé místo jako Joint-Venture.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist