Marc Marquez definitivně za Aki Ajo

Dlouho se diskutovalo, kam se "vrtne" španělský talent Marc Marquez v roce 2010. Ode dneška je jasno, pojede tovární motocykl Derbi RSA ve finském týmu Aki Ajo.

Marc Marquez definitivně za Aki Ajo
Jezdcův manager, ex-mistr světa Emilio Alzamora, dnes potvrdil, že jeho svěřenec Marc Marquez (aktuálně na motocyklu KTM osmý muž tabulky MS třídy do 125 ccm) pojede v roce 2010 jako týmová jednička na továrním motocyklu Derbi RSA ve finském týmu Ajo Interwetten. Tento finský tým je jeden z nejprofesionálnějších týmů této kubatury, v loňském roce získal například titul mistra světa v sedle s Francouzem Mike di Megliem.


Tím se rozplynul španělský sen o tom, že by v jednom týmu - tedy v oficiálním továrním týmu Derbi - startovali dva skvělí Španělé vedle sebe: Pol Espargaro a Marq Marquez. Posledně jmenovaný měl také nabídku od Aspara Martineze, ale ten mu nebyl schopen garantovat pozici "1" ve svém týmu, tu má slíbenou Bradley Smith - útočící na pozici vicemistra světa této nejslabší kubatury.

V letošní sezóně startovali za tento tým německý jezdec Sandro Cortese (7. jezdec tabulky MS po Estorilu) a Švýcar Dominique Aegerter (12.) a zatímco prvně jmenovaný v týmu na 99,9 % zůstává ve stejné třídě jako doposud aměl by jet stejně jako Marquez motocykl Derbi RSA, tak Aegerter bude asi muset odejít, neboť chce po 3 letech ve stopětadvacítkách jezdit kubaturu Moto2 a na toto místo má Aki Ajo "políčeno" s jezdcem jiného jezdeckého kalibru...

Ovšem švýcarský jezdec by nejraději rád ve svém dosavadním týmu zůstal a říká: "Možná že se zájem Akiho o mě zvedne, když mu předložíme nějaký zajímavý projekt a návrh. Standartní materiál v Moto2 bude stát přibližně 400 000 Euro, Top materiál pak 900 000 Euro."

Samotný Aki Ajo k celé situaci říká: "Naši prioritou v roce 2010 budou stopětadvacítky", čímž jen potvrdil veřejné tajemství, že by rád v příštím roce jel tuto třídu se dvěma týmy! a to v tom druhém, tedy na motocyklech vývojové řady Derbi RS, dokonce s českou účastí ...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist