M. Laverty: "Důležité je si rychle zvyknout"

Severní Ir Michael Laverty pojede v sezoně 2013 za tým Claiming-Rule Paul Bird Motorsport v kubatuře MotoGP. Co si myslí ex-pilot britských superbiků o svém přestupu do královské kubatury a jaké jsou jeho cíle do nové sezony.

M. Laverty: "Důležité je si rychle zvyknout"
Pro Michaela Lavertyho začíná v příští sezoně závodění úplně jiného kalibru. Doposud jezdil Laverty v národních závodech, jmenovitě v britském superbikovém šampionátu. Nyní ale pojede mistrovství světa a to hned v královské kubatuře. V týmu Paul Bird Motorsport bude pilotovat motocykl CR v MotoGP. Týmový šéf Paul Bird nechá tohoto Severního Ira závodit s podvozkem, který tato stáj sama vyvinula a do kterého je zabudován motor Aprilia. Naproti tomu jeho týmový kolega Yonny Hernández bude mít k dispozici nejlepší bike CR minulé sezony, tedy ART-Aprilia.
31-letý bratr superbikového jezdce ze seriálu WSBK a továrního pilota Eugeneho Lavertyho se tak v hodně krátkém čase musí hodně učit, ono vstoupit do MotoGP není jen tak jednoduché: "Klíčem mého úspěchu je co nejdříve se adaptovat. Byl jsem přetransferován z britského šampionátu, kde jsem znal každý obličej v paddocku, každý okruh a všechny přednosti a slabiny mých soupeřů. Takže v MS-MotoGP se musím naučit opravdu hodně věcí. Polovina okruhů bude pro mě úplně nová, budu mít nové brzdy a pneumatiky, nové šasí a také nové soupeře. Pro mě bude hlavně důležité zvyknout si na karbonové brzdy a na pneumatiky. Karbonové brzdy jsem sice používal už dříve, ale nikdy jsem ještě nejel pneumatiky Bridgestone. Proto budou zřejmě nové pneumatiky tou první překážkou, kterou budu muset zdolat. Samozřejmě, že nový motocykl s sebou přinese také nějaké těžkosti. Nemyslím si ale, že se motocykl CR bude moc odlišovat od superbikového biku".

Laverty si dává pro svou první sezonu v MotoGP hodně vysoké cíle: "Je to sice druhý rok pro tým, ale první pro tento nový projket. To si sice musím v hlavě zapamatovat, ale cílem musí být, vyhrát nějaké závody CR a co nejčastěji závodit s absolutní špičkou pilotů CR". Nebude to pro Lavertyho jistě jednoduché, vždyť ho čekají jako soupeři třeba zkušení piloti CR Aleix Espargaró, Randy de Puniet či Colin Edwards.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist