Lüthi havaroval, Cortese těsně za body

Smolný den týmu Elit - Coffe Latte GP Racing - Sandro krůček od vydařené premiéry, Tom chyboval ve 12. kole.

Na dosah velmi vydařené premiéry v našem týmu byl dnes Sandro Cortese ještě před nájezdem do poslední zatáčky posledního kola, do které najížděl v souboji o 11. místo s Corsim. Ten jel vnitřkem a Sandro vnějškem. Corsi Sandra vytlačil na vnější okraj a náš pilot po kontaktu s ním následně upadl (naštěstí jen naražené pravé zápěstí). Podařilo se mu ještě nasednout na motocykl a dojet do cíle, bohužel však až na 1. nebodované pozici – 16. místě. Náš teprve šestnáctiletý pilot však předvedl v dnešní GP skvělý výkon, který je velkým příslibem do dalších závodů.
Thomasovi se příliš nepovedl start a propadl se až do poloviny třetí desítky. Ve 12. kole již ale byl těsně za bodovanými pozicemi a rychle se blížil ke skupině před sebou. Přišla však jeho chyba, pád a Tom již dále v závodu nepokračoval. Naštěstí se mu nic nestalo, ani si nezhoršil své zranění. Celý tento víkend tak byl pro úřadujícího mistra světa velmi smolný, chce ho co nejdříve pustit z hlavy a koncentrovat se na další závody, které věříme již absolvuje uzdravený. „Vynechal jsem ranní warm-up a půl hodiny jsem strávil v nemocnici na fyzioterapii a ošetření zranění, abych byl na závod co nejlépe fyzicky v pořádku. V závodu mě zranění moc nebolelo, ale nedokázal jsem dobře odstartovat a jezdecky jsem se trápil. Pak se mi podařilo zrychlit, ale přišla chyba. Teď se chci doléčit a připravit se na další závod.“