Lukáš Šembera o Jerezu

Na horké půdě španělského Jerezu zaznamenal Lukáš Šembera další progres ve světové konkurenci, když dokončil svůj závod stopětadvacítek na 20.místě.

Lukáš Šembera o Jerezu

Jerez je závodiště, které Lukáš Šembera zná ze svého loňského působení ve španělském šampionátu i proto se dalo očekávat, že zaznamená další krok namířený k přiblížení se světové konkurenci.

Lukáš Šembera: „Celý víkend bych zhodnotil jako velmi pozitivní. Udělal jsem další postupný krok na cestě vpřed a i, přestože jsme se v pátečním tréninku potýkali s problémem na elektronice. Tím pádem jsem nenajel moc kol, protože jsem se dostal do tréninku až zhruba v jeho druhé polovině, jinak by bylo moje umístění ve výsledcích určitě lepší. Cílem pro sobotu bylo doladění podvozku a získání co nejlepší startovací příčky. Obojí se podařilo, neboť na podvozek jsme se zaměřili v ranním tréninku a v kvalifikaci jsem pak skončil na 23.místě. Možná jsem mohl stát o něco lépe, ale podmínky na závodišti se dost měnily kvůli nárazovému větru. Warm up jsem odjel v klidu, i když jsem se zkoušel chytit těch nejrychlejších, ale na ty teprve sbírám zkušenosti. Do závodu jsem šel s cílem dovézt si domů bodík, když k tomu bude šance, ale bohužel i přes dobrý start a úvodní dvě zatáčky, jsem udělal pár drobných chyb, které mne odsunuly a svým způsobem „zašpuntovaly“ na 28.místě. bojoval jsem s jedním z jezdců Loncinu a Španělem Salomem. Trvalo mi dlouho než jsem se skrze ně prokousal a pak už jsem si jel svoje vlastní tempo, k jehož zrychlení v závěru přispěl i Ital Iannone, jenž mne po pádu z úvodu závodu předjel. Díky němu jsme dojeli Itala Savadoriho, jehož jsem předjel a pak už přišel jen cíl. Jerez je peklo, ale nádherné. Vůbec se nedivím, že sem jezdí tolik lidí. Atmosféra je fantastická a diváci fandí opravdu každému.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist