Lukáš Pešek závod v Malajsii nedokončil

Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek má za sebou další náročný víkend premiérové sezony v královské kubatuře motocyklového mistrovství světa prototypů. Závod v Malajsii představoval návrat na okruh, který si už český závodník v sedle stroje třídy MotoGP vyzkoušel, ale bodovaný výsledek to nepřineslo.

Během víkendu nebyl Lukáš Pešek spokojený s časy, kterých dosahoval, protože ty byly pomalejší než, když tu motocykl testoval v zimě. Výsledkem sobotní kvalifikace byl předposlední třiadvacátý čas 2'06,203 sekundy a samozřejmě zklamání českého závodníka, který uvedl: „Jsem o dvě sekundy pomalejší než další jezdci v mé skupině. Něco je prostě špatně a nejsem vůbec spokojený.“

„Dělám vše stejně, jak jsem dělal v zimních testech, ale jsem pomalejší. Telemetrie jasně ukazuje, že brzdím ve stejných místech a jsem v zatáčkách stejně rychlý, ale už nedokážu stejně rychle jezdit. Doufám, že se to zlepší v ranním zahřívacím tréninku.“
To se jezdci italské stáje Came IodaRacing Project nepodařilo, protože v neděli ráno nebyl stav dráhy po nočním dešti ideální, takže pokud ještě chtěli něco těsně před závodem vyzkoušet, počasí jim to hodně zkomplikovalo.

Patnáctou Grand Prix sezony nakonec Lukáš Pešek nedokončil, když v devátém kole zajel do boxů a ze závodu odstoupil. „Na startu jsem udělal chybu a musel jet na maximum, abych znovu dojel skupinu. Když jsem to dokázal, byl jsem na konci svých sil. Motorka je hodně agresivní, takže jsem se brzy vyčerpal. Raději jsem odstoupil než riskovat nehodu.“

Další závod se jede v Austrálii, kterou má český závodník rád, ostatně v roce 2007 tam vyhrál závod třídy do 125ccm, takže rozhodně ideální místo, kde by bylo hezké získat nějaké mistrovské body v MotoGP. Myslím že není nikdo, kdo by mu to nepřál.