Lukáš Pešek o VC Valencie

Lukáš Pešek ukončil kariéru v Grand Prix 125 pátým místem ve španělské Valencii, již tento týden ovšem bude testovat Aprilii 250 svého nového týmu Emmi Caffe Latte Aprilia.

Lukáš Pešek o VC Valencie
Lukáši, poslední závod letošní sezóny. Jak se ti dnes jelo?
Start se mi klasicky příliš nepovedl, trochu jsem se tam zamotal a propadl jsem se až někam kolem desátého místa. Jelo se mi ale velmi dobře a poměrně rychle jsem se propracoval dopředu. Tou stíhací jízdou jsem si ale dost opotřeboval pneumatiky, takže od půlky závodu jsem se docela klouzal. Nejtěžší dnes byl asi souboj s Pasinim, já jsem se před něho nemohl dostat a trochu jsem se tam zaseknul. V průběhu závodu jsem si myslel že bychom se mohli daleko dřív dotáhnout na Talmacziho a Faubela, ale nešlo tak rychle jak bych si představoval. Jinak bych ten závod hodnotil pozitivně, jsem rád že jsem dokončil v té čelní skupině a ta šance na lepší umístění tam dnes prostě nebyla.
Nakonec tedy celkově 4.místo, jsi s letošní sezonou spokojen?
Já jsem hrozně rád, že jsem obsadil celkově 4. místo. Je vidět, že se postupně někam posunuji. A mám také radost, že jsme obsadili 3. místo v poháru konstruktérů.
Který moment letošní sezony byl pro tebe ten nejlepší?
Nejlepší byla samozřejmě obě vítězství a také závod v Brně. Ta atmosféra, kterou mi fanoušci vytvořili byla užasná a moc jsem ten závod užil.
Který naopak ten nejhorší?
Nejhůř jsem se asi cítil po závodě v Anglii. Tam se mi vůbec nedařilo a ten závod byl pro mne velkým zklamáním.
Jaké jsou tvé plány pro nejbližší budoucnost?
Od zítřka už začínám pracovat na nové sezoně. Mám setkání s novým týmem, s novými mechaniky a od úterý začínám testovat dvěstěpadesátku. Už se moc těším jaké to bude. Ta motorka má mnohem větší výkon a pro mě to bude zase něco relativně nového.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist