Loris Capirossi po závodě nespokojený

Bridgestone nechal přes noc dopravit do Portugalska speciální várku pneumatik, přesto nedokázal vyřešit problém s přilnavostí stroje své největší hvězdy v šampionátu MotoGP.

Loris Capirossi po závodě nespokojený
Italská továrna Ducati na okruhu Estoril mnoho dobrých výsledků nezískala. Sete Gibernau havaroval již ve druhém kole, Loris Capirossi se po dobrém startu a výborném prvním kole, jehož cílem projížděl na šestém místě, v těsném kontaktu se skupinou, která si později rozebrala pódiová umístění, postupně propadal jezdeckým polem až na konečné dvanácté místo. Capirossi si během tréninků stěžoval na životnost pneumatik Bridgestone, které se neukázaly na novém asfaltu jako nejvhodnější. Japonský výrobce proto přes noc před závodem nechal ze své evropské základny v Německu dovézt nové pneumatiky, které Loris použil i do nedělního závodu. Tento pokus o vylepšení stability a ovladatelnosti silného stroje Desmosedici nevyšel, a tak italský jezdec ztratil veškeré šance na zisk takového umístění, které by mu i před posledním závodem roku stále dávalo šanci bojovat o světovou korunu.
Loris Capirossi
Byl to obtížný víkend. Během celého víkendu se mi nepodařilo najít dobré řešení pro naše pneumatiky. Na novém povrchu nepracovaly dobře. Bridgestone přes noc dopravil nějaké nové pneumatiky, které jsem zkoušel v ranním zahřívacím tréninku a ačkoliv jsem s nimi měl několik problémů, rozhodl jsem se je použít v závodě. Po několika kolech jsem ovšem začal mít velké problémy s přilnavostí. Kvůli dokončení závodu jsem s tím musel hodně bojovat. Měl jsem do závodu dobrý start a jel jsem ve vedoucí skupině. Doufal jsem v další dobrý výsledek. Nicméně po chvilce jsem se musel se skupinou rozloučit, nebylo normální jezdit tak pomalu. Letos jsem s Bridgestone prožil několik velkých momentů, tento byl ovšem letos nejhorší. Musíme proto zjistit, jak se do budoucnosti těmto okamžikům vyhnout. Pokud chceme vyhrát, musíme jezdit rychle na každém okruhu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist