Lorenzo zůstává u Yamahy

Ve Francii všechny překvapil Australan Casey Stoner oznámením, že po skončení sezony ukončí závodní kariéru jezdce motocyklového šampionátu. Dnes podobně překvapila tovární Yamaha, když si pospíšila s oznámením o prodloužení smlouvy s Jorge Lorenzem na další dva roky.

Lorenzo zůstává u Yamahy
Prodloužením kontraktu s továrnou tří ladiček Jorge Lorenzo odstartoval přestupový kolotoč už v polovině června, což je na zaběhnuté poměry v motocyklovém mistrovství světa celkem brzy. Naposledy byla podobným způsobem rychlá HRC, když v červenci 2010 oznámila jméno prvního jezdce jejich tovární stáje, kterým se po čtyřech letech u Ducati stal Casey Stoner.

Vstup do prestižní MotoGP spojil Jorge Lorenzo s tovární Yamahou a premiérovou sezonu ukončil s titulem pro Nováčka roku 2008. V roce 2009 získal titul vicemistra světa a o rok později už slavil titul Mistra světa MotoGP 2010. Loni byl rodák z Mallorky v celkovém hodnocení opět druhý a v letošním ročníku je po pěti úvodních kolech lídrem průběžného hodnocení MotoGP.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem s Yamahou podepsal na další dva roky,“ uvedl Jorge Lorenzo. „Vyvinuli obrovské úsilí, aby mě v továrním týmu udrželi a za to jim všem děkuji. Od roku 2008 se mnou jednali jako s členem rodiny a moc rád s nimi spolupracuji. Zůstat u Yamahy byla má první možnost, takže jsem moc rád, že toto důležité jednání skončilo s tak pozitivním výsledkem.“

„Můj sen ukončit kariéru s Yamahou je nyní mnohem blíž realitě!“ dodal závěrem Jorge Lorenzo, který s tovární stájí tří ladiček bude závodit minimálně do roku 2014.
Šéf Yamaha Motor Racing Lin Jarvis k podpisu smlouvy poznamenal: „Je to vynikající zpráva pro Yamahu a pro tým Yamaha Factory Racing. Jorge je s námi od roku 2008 a v prvních čtyřech letech dosáhl skvělých výsledků s tím nejlepším v podobě zisku mistrovského titulu v roce 2010.“

„V současné době má vrcholnou formu s třemi vítězstvími a dvěma druhými místy z úvodních pěti závodů. Prodloužení smlouvy umožní jemu a Yamaze se stoprocentně soustředit na letošní šampionát a společně zapracovat na plánech do budoucna s cílem dalšího posílení vítězného partnerství,“ dodal Lin Jarvis.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist