Lorenzo v Německu končí, vrací se do Barcelony

Jezdec tovární Yamahy Jorge Lorenzo nebude pokračovat v dalším průběhu Velké ceny Německa poté, co si pádem ve druhém tréninku královské kubatury poškodil titanovou destičku, která fixuje zlomenou klíční kost, zranění z nizozemského Assenu staré jen dva týdny.

Lorenzo v Německu končí, vrací se do Barcelony
Dopoledne byl Jorge Lorenzo navzdory zdravotním problémům nejrychlejším jezdcem na dráze. Bohužel pro rodáka z Mallorky se odpoledne zopakoval podobný scénář jako naposledy v Assenu. Po několika úvodních kolech dostal v desáté zatáčce okruhu Sachsenring highsider a tvrdě dopadl na zraněné levé rameno.

Španěla okamžitě převezli do zdravotního centra přímo na okruhu, kde mu postižené místo zrentgenovali a výsledek nebyl vůbec pozitivní. Titanová destička, která za pomoci šroubů drží zlomenou levou klíční kost byla pádem poškozena, což si vyžádá další operaci.
Jorge Lorenzo proto ještě dnes večer letí zpátky do Barcelony, kde pravděpodobně už zítra podstoupí operaci. „Rozhodl jsem se vrátit zpátky do Barcelony a dát se po dnešní nehodě na Sachsenringu zpátky dohromady,“ uvedl Jorge Lorenzo. „Upřednostním operaci, která bude mít za cíl opravu destičky, která se při pádu bohužel poškodila. Pokusím se zotavit a vrátit zpátky co nejdřív.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist