Lorenzo o přestupu k Ducati nebo Suzuki neuvažoval

Španělský jezdec tovární stáje Yamahy Jorge Lorenzo závodí v barvách tří ladiček od roku 2008, kdy jako dvojnásobný mistr světa čtvrtlitrové kubatury přišel mezi elitu královské MotoGP. Od začátku letošního roku byl spojován s možným přestupem k Ducati a později také Suzuki. Rodák z Mallorky ale popírá, že by někdy vážně zvažoval odchod od Yamahy.

Lorenzo o přestupu k Ducati nebo Suzuki neuvažoval
Na otázky typu, proč s Yamahou zatím neprodloužil nebo zda změní pro rok 2015 značku, Jorge Lorenzo většinou odpovídal, že chce pro příští ročník především tu nejlepší motorku. Z toho šlo jen těžko usuzovat, co přesně má na mysli. Každopádně jeho manažer hovořil jak s Ducati, tak s vedením Suzuki. Lorenzo přesto trval na tom, že jeho prioritou je pokračovat dál s Yamahou.
Těsně před víkendem v Indianapolis Yamaha oznámila prodloužení smlouvy s Lorenzem o další dva roky a Španěl tak bude v sedle YZR-M1 pokračovat společně s Valentinem Rossim minimálně do konce roku 2016. K žádnému riskantnímu kroku z jeho strany tak nedošlo a zvolil jistotu, což také potvrdil v rozhovoru pro Motorcycle News, kde na toto téma uvedl: „Suzuki byla chvíli mimo závodění a podle mě nebude snadné se vrátit a hned bojovat o přední pozice s Hondou a Yamahou.“
„Ducati před rokem získala nového inženýra. Gigi Dall’Igna jsem znal z působení u Aprilie ve čtvrtlitrové kubatuře a jsem si jistý, že se díky němu hodně věcí u Ducati zlepší,“ pokračoval Lorenzo. „Ducati ale potřebuje nějaký čas, aby se dostali nahoru a pravděpodobně nechtějí top jezdce dřív než budou mít dobrou motorku. Nejdůležitější je to, že jsme byli s Yamahou vždy velmi blízko a dosáhli společné dohody, což si myslím je to nejlepší.“

Po jedenácti závodech sezony je Jorge Lorenzo v průběžném hodnocení královské kubatury čtvrtý. Jeho nejlepším umístěním je druhé místo a od závodu v Německu nechyběl ani jednou na stupních vítězů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist