Lorenzo není proti návratu Rossiho

Stále více a více se objevují různé spekulace o tom, že Valentino Rossi by se mohl v budoucnosti objevit znovu v sedle motocyklu Yamaha.

Lorenzo není proti návratu Rossiho
Co bude po letošní sezóně s Valentinem Rossim? Jaká se dá očekávat jeho nejbližší budoucnost? Doposud se tovární tým Yamahy nevyjádřil ke spekulacím různých webů - především italských a španělských - o příchodu Rossiho a naopak Rossi několikrát potvrdil, že svou smlouvu s Ducati dodrží.

Hodně překvapivě se ale k tématu Rossi vyslovil současný tovární pilot Yamahy a vedoucí jezdec šampionátu MotoGP Jorge Lorenzo. Španěl by dokonce návrat svého bývalého továrního kolegy uvítal: "Nemám vůbec nic proti jeho návratu", řekl úvodem na toto téma Lorenzo a hned svou myšlenku rozvedl dále: "Pracuji pro Yamahu a pokud by na továrním motocyklu seděl ještě další jiný rychlý pilot, tak bychom mohli naše šance na úspěch zvýšit".

Zřejmě tím Lorenzo nejmenovaně narážel na aktuální výsledky svého současného továrního kolegy Bena Spiese, který v loňském roce vyhrál pouze jeden závod a jednou dojel druhý a dvakrát třetí a v letošní sezóně má na svém kontě pouze dvě jedenáctá místa.
Přitom Rossi opustil Yamahu koncem roku 2010 po dosti bouřlivém odchodu. Původně chtěl totiž Ital svou kariéru u japonské továrny ukončit, ovšem Yamaha dala jasně přednost Španělovi Lorenzovi, a ten se Yamaze odvděčil ziskem titulu mistra světa.

Neúspěšné výsledky a především Italovy komentáře po Kataru vedly k tomu, že Rossi opustí Ducati ještě před ukončením své smlouvy a dá přednost Yamaze. To Rossi sice několikrát dementoval, jelikož se ale Italovy výsledky v Jerezu vůbec nezlepšily, ba naopak (viz 13. místo v kvalifikaci a  ztráta 3,429 sekundy právě na Lorenza) a ani v závodě to nedopadlo o moc lépe (9. místo a ztráta 34,852 sekundy na vítěze Stonera - v Kataru ztratil desátý Rossi na 33,652 sekundy na Lorenza).

Tím se zároveň spekuluje o tom, že Rossi pojede v nezávislém týmu Yamahy pod sponzorem Coca Cola. Španělská média nyní dokonce uvedla zprávu, že odchod Rossiho od Ducati směrem k Yamaze by ze strany Dorny neznamenal žádné finanční sankce, ba naopak by to bylo managementem Dorny dokonce uvítáno. 

K tomu je nutno připočítat ještě následující pozitiva pro příchod Valentina Rossiho k Yamaze, resp. negativa po jeho odchodu od Yamahy?

1) Po odchodu Rossiho od Yamahy je tovární tým této japonské továrny už druhý rok bez hlavního sponzora.

2) Kvůli zajištění finančních prostředků pro MotoGP musela Yamaha úplně pozastavit své závodění v seriálu WSBK.

3) Ben Spies jako týmový kolega Lorenza zůstává hodně dlužen očekávání, naopak s Rossim by měla Yamaha v mistrovství světa značek a v mistrovství světa týmů daleko větší šance.

4) Rossi chce jistě závodit v MotoGP ještě dva roky, tedy do konce sezóny 2014 a Yamaha je jedinou Rossiho reálnou možností.

5) Příchodem sponzora Coca Cola by se do závodění MotoGP dostal nový velký sponzor. Zde je nutno zdůraznit, že Monster-Energy-Drink je provozován právě Coca Colou.

"Ano slyšel jsem tyto fámy, ale momentálně je nemohu a nechci nijak komentovat", řekl na toto téma závodní ředitel Yamahy Lin Jarvis.
Problémem je zřejmě Rossiho současná smlouva s Ducati. 103-násobný vítěz závodů Grand Prix Valentino Rossi dostává za své závodění od Marlboro-Ducati celkem 15 milionů Euro. Díky svým privátním sponzorům Dainese, agv a Monster to dělá dalších 5 milionů. Pokud by Rossi od Ducati odešel předčasně, tak by nejen zruinoval svou pověst, ale musel by zapomenout i na těch 15 milionů.

Uvidíme, co přinese květen, právě v tomto měsíci by se dle španělských médií měl přestup Rossiho uskutečnit...Tak se nechme společně překvapit!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.20
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist