Lorenzo je po operaci, návrat plánuje v Indianapolis

Španělský jezdec tovární Yamahy Jorge Lorenzo si před dvěma týdny zlomil pádem ve druhém tréninku na TT v Assenu klíční kost. Vrátil se rychle do Barcelony, kde mu zlomeninu fixovali titanovou destičkou a osmi šrouby. V Německu jezdec z Mallorky opět havaroval ve druhém tréninku a musel znovu na operaci.

Lorenzo je po operaci, návrat plánuje v Indianapolis
Úřadující mistr světa havaroval při průjezdu desátou zatáčkou, kde dostal highsider a levým ramenem tvrdě narazil na asfalt. Okamžitě byl převezen do Mobilní kliniky a o něco později Yamaha vydala tiskovou zprávu s tím, že si poškodil fixační destičku zlomené klíční kosti, což si vyžádá další operaci. Jorge Lorenzo proto odstoupil z Velké ceny Německa a vrátil se zpátky do Barcelony.

V sobotu ráno podstoupil Jorge Lorenzo další operaci, která trvala dvě hodiny. Kost, která byla fixována titanovou destičkou potřebovala znovu spojit, protože nárazem došlo k jejímu nežádoucímu pohybu, takže vzniklou mezeru bylo třeba zacelit.
Podle Dr. Rodrigueze, který Lorenza poprvé operoval koncem června, použili na fixaci klíční kosti novou destičku a tentokrát deset šroubů plus jeden k stabilizaci fragmentů. Dále bylo nutné použít určitou část hmoty pánevní kosti, kterou použili k vyplnění mezery fragmentů klíční kosti, aby tím stimulovali rychlý srůst zlomeniny.

AKTUALIZOVÁNO: Co se týče účasti Jorge Lorenza v devátém podniku sezony, což je už příští týden americká Grand Prix v Laguně Seca, Jorge Lorenzo na svém Twitteru v sobotu večer uvedl, že nebude riskovat cestu do Laguny, raději zvolí delší čas na regeneraci a zaměří se na desátý závod sezony v Indianapolis.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist