Letem světem velkých cen

Dobré i horší zprávy a také spekulace přináší dnešní letem světem....

Letem světem velkých cen
Mezi ty dobré patří pochopitelně to, že Marca Melandriho určitě uvidíme na startu letošní MotoGP. Jeho dvouletý kontrakt s továrním týmem Kawasaki Racing je definitivně ukončen a Ital naopak uzavřel jednoletou smlouvu s týmem Hayate Racing, kde bude jako jediný pilot sedlat speciál Kawasaki ZX-RR. “Smlouva s Kawasaki byla zrušena. Musel jsem udělat velkou finanční obět, ale hlavní věcí pro mě je najít opět ztracenou důvěru,” uvádí Marco. “Nemám co ztratit. Ještě před měsícem jsem byl jednou nohou venku z mistrovství světa a teď jsem v týmu, který bude pracovat zcela pro mě. Mojí motivací je to, abych ukázal Kawasaki, že udělali chybu svým odchodem z mistrovství světa.” Celý tým má před sebou ale velké množství práce. Při testech v Kataru si totiž Melandri stěžoval hlavně na přilnavost a trakci zadního kola, což je problém, se kterým se potýkali i tovární piloti v loňském roce. Jedním z nich byl i John Hopkins, který sice ještě nemá jisté angažmá na letošní sezónu, ale nechal se slyšet, že zahálet rozhodně nehodlá a chystá pro svoje fanoušky velké překvapení. Spekuluje se o jeho startu ve světových superbicích v týmu Johana Stigefelda.


Tento víkend byl na madridském závodě halového mistrovství světa v trialu oficiálně prezentován tým Repsol Honda. Prezentace se účastnil osobně pouze Andrea Dovizioso, rehabilitující Dani Pedrosa všechny pozdravil prostřednictvím videokonference. Prezentace se účastnil také trialový mistr světa Toni Bou, který svými kousky všem předváděl, že existují i jiné motocyklové závody, nežli silnice. Na závěr Dovi odhalil novou Hondu RC 212V, se kterou budou oba dva jezdci usilovat o zisk letošního titulu. A fanouškům hoši prozradili? Dani Pedrosa: “Cítím se v pohodě. Moje rehabilitace pokračuje normálním tempem a já jsem trpělivý, protože musím ještě dva týdny čekat, než budu moci ohýbat koleno. To je také důvod, proč dnes nejsem přítomen a musím svoje fanoušky pozdravit pomocí videokonference. Chtěl jsem samozřejmě pracovat na svojí přípravě daleko více, ale musím svoje plány trochu pozměnit. Cíl je ale stále stejný, chci být dobře připraven na první závod v Kataru.”

          Ták, Danečku a teďka uděláme: "sýýýýýýr."Andrea Dovizioso: “Stát se oficiálním jezdcem týmu Repsol Honda byl pro mě vždycky sen. Je to skvělá zkušenost o ohromná výzva, kterou jsem měl možnost vyzkoušet už při předsezónním testování. Být v továrním týmu ale také znamená mít větší odpovědnost při vývoji motorky a to samozřejmě není v MotoGP nic jednoduchého. Doteď bylo mým úkolem jezdit co nejrychleji a vylepšovat nastavení, ale teď musím přemýšlet o tom, jak tu motorku celkově zkvalitnit a vylepšit. Motocykl má nyní lepší výkon motoru a nový podvozek nám hodně pomáhá, dává nám při jízdě daleko lepší odezvu. Jsem velmi rád, že jsem na této madridské prezentaci a teď budu dělat vše proto, abych získal letošní titul.”


No a na závěr jedna horší zpráva. Organizátoři maďarské Grand Prix si nějak špatně spočítali penízky a čas, které mají na výstavbu nového autodromu Balatonring a zjistili, že do původně plánovaného zářijového závodu určitě nebudou mít všecho úplně v “cajku.” Tak po dohodě s Dornou požádali Mezinárodní motocyklovou federaci FIM o jednoroční odklad premiérového závodu. Vzhledem k tomu, že v současné době není nikde peněz nazbyt, Dorna souhlasila a její pětiletý kontrakt je platný až od roku 2010. Kalendář letošního Grand Prix tedy vypadá takhle:


12. dubna Katar Losail
26. dubna Japonsko Motegi
3. května Španělsko Jerez
17. května Francie Le Mans
31. května Itálie Mugello
14. června Catalunya Catalunya
27. červen Nizozemí Assen
5. července USA Laguna Seca
19. července Německo Sachsenring
26. červenec Velká Británie Donington Park
16. srpna České republiky Brno
30. srpna Indianapolis Indianapolis
6. září San Marino & Riviera di Rimini Misano
4. října Portugalsko Estoril
18. říjen Austrálie Phillip Island
25. říjen Malajsie Sepang
8. listopadu Valencia Ricardo TORMO - Valencia

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist