Letem světem velkých cen

Je tady zase pár novinek. Někde se slavilo, jinde se spřádají plány na letošní sezónu.

Letem světem velkých cen

Dnes prvním dnem nosí Valentino Rossi na zádech už třetí křížek. Včera totiž tenhle osminásobný mistr světa oslavil třicetiny, ke kterým mu “pár” jeho známých popřálo vše nej.... Byli mezi nimi samozřejmě hlavně oba rodiče Graziano a Stefania, dále týmový manažér Davide Brivio, herci Tom Cruise, Daniel Day – Lewis, soupeři Jorge Lorenzo, James Toseland a Colin Edwards, nebo šéf Dorny Carmelo Ezpeleta. Stejně jako oni, určitě i my všichni přejeme Valemu, aby mu to jezdilo stejným fofrem jako doteď, minimálně dalších třináct let (tak dlouho už ho totiž vídáme v mistrovství světa) – je radost se na jeho umění dívat !!!


Marco Melandri při svojí účasti v závodech série Speedcar uvedl, že závodění v autě je sice super, ale stále doufá, že se letos sveze hlavně v MotoGP. Svůj start v letošní sezóně s privátní Kawasaki totiž vidí optimisticky. Zájem na tom, aby byl “Ježek” pevnou součástí startovního pole, má samozřejmě jak Dorna jako promotér šampionátu, tak bývalý šéf fabrického týmu Michael Bartholemy a hlavně v poslední době svoje rozhodnutí “neúčastnit se za každou cenu,” mění i samotný Melandri. Dokonce do toho půjde i za cenu, že letos bude závodit zadarmo. Naopak John Hopkins, který měl být v týmu s Marcem, se rozhodl, že bez platu rozhodně neponese svoji kůži na trh a radši si dá rok pauzu. V porovnání s Melandrim tenhle amík tak trochu “vyměknul” a svým přístupem asi i spoustu svých fanoušků zklamal - naopak Marco si zaslouží velké plus.


V thajském hotelu Plaza Ahtene Hotel byl v pondělí představen tým Thai Honda PTT SAG, se kterým bude v letošní sezóně startovat Thajec Ratthapark Wilairot. Při oficiální prezentaci před více než 250 novináři podepsali Zenjiro Sakurai (AP Honda) a Eduardo Perales (Stop and Go) dohodu, na jejím základě vznikl tým Thai Honda. V něm se spolu s Thajcem, který vloni jako jeden z mála jezdců dokončil všechny závody a jehož cílem je letos atakování první pětky v šampionátu, představí také Španěl Hector Faubel.

O den později byl představen další tým, který se bude účastnit letošní sezóny a to Viessmann Kiefer Racing. V něm se ve stopětadvacítkách představí devatenáctiletý Němec Stefan Bradl, který po překvapivě povedené loňské sezóně letos myslí už na nejvyšší příčky: “Chceme letos vyhrát více závodů a také usilovat o titul. Uvidíme po prvních závodech, je tady mnoho faktorů, které vstupují do hry.”

Poslední zpráva se týká Fonsiho Nieta, který překvapivě po celkem úspěšné loňské sezóně nesehnal angažmá pro rok letošní. Bývalý vicemistr světa čtvrtlitrů tak musel vzít zavděk smlouvou, podle které bude pro tým L'Oreal LaGlisse testovat prototyp, vyvíjený pro novou třídu Moto2. Protože tahle šestikila budou moci letos startoval ve španělském mistráku spolu se dvěstěpadesátkami, je možné, že si Španěl vyzkouší novou mašinu i při závodech. Každopádně je to pro jezdce, který skončil v loňských superbicích na šestém místě, pěkný skok v kariéře – bohužel o pár schodů níž.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist