Letem světem velkých cen

V poslední době se může zdát, že kromě problémů s odstoupením týmu Kawasaki se ve světe silničních motocyklů nic neděje. Tak tomu ale rozhodně není.

Letem světem velkých cen

První zpráva se týká přestěhování Grand Prix Velké Británie z okruhu Donington Park na Silverstone. Smlouvu, kde je stanoveno, že se má mistrovství světa silničních motocyklů na tento okruh vrátit v roce 2010, podepsal ředitel okruhu Richard Philips s promotérskou organizací Dorna, přičemž délka kontraktu je stanovena na pět let. Okruh Silverstone Circuits Limited hostil nejrychlejší motocyklisty už v letech 1977 až 1986 a byl svědkem mnoha památných bitev. “Silverstone je nejznámější britský okruh a hodně se těšíme na přivítání světové premiéry MotoGP v roce 2010,” uvedl Philips. “Tento okruh plný bohaté historie je bezkonkurenční v tom, co může jezdcům a týmům nabídnout. Kombinuje vysoké rychlosti na rovinkách s technickými zatáčkami a nabízí tak jezdcům velikou výzvu. Pro týmy a diváky pak poskytuje skvělé zázemí a je snadno dostupný. Všechny tyto faktory pomohly tomu, že u nás můžeme seriál MotoGP přivítat.” Silverstone si tak vymění role s Donington Parkem, kde se od roku 2010 pojede mistrovství světa Formule1.


Ve světových médiích se objevily informace o tom, že by Marco Simoncelli měl jet první dva závody mistrovství světa Superbike na nové Aprilii RS4, kterou v závěru sezóny na okruhu ve Valencii testoval. Bohužel ale k této zajímavé konfrontaci mezi aktuálním mistrem světa dvěstěpadesátek a jezdci stále populárnějšího superbikového šampionátu nedojde. Příčinou je to, že tým Aprilia není schopná připravit na úvodní závod motocykly pro tři jezdce. S novou aprilkou tak na Phillip Islandu a v Losailu uvidíme pouze stálé tovární piloty Maxe Biaggiho a Shyniu Nakana. Stále častěji se ale spekuluje o tom, že by se úvodního závodu této série mohl zúčastnit Valentino Rossi, který by jel s Yamahou YZF R1.


Nejenom ve světě, ale i u nás probíhají přípravy na nadcházející sezónu. Lukáš Pešek si v rámci fyzické přípravy o víkendu vyrazil na tradiční běžkařský závod, Jizerskou padesátku. Protože běžky zařadil do svojí přípravy poprvé a stál na nich letos po dlouhých třinácti letech, zajel si “jenom” její zkrácenou třicetikilometrovou variantu. Neponechal ale rozhodně nic náhodě. “Bude to fakt velký. Raději nocuju v Liberci, abych se pořádně připravil. Ještě nikdy jsem na běžkách nezávodil a tenhle závod a jeho atmosféra mě fakt lákají. Ale nic nehrotím, jedu v rámci tréninku na vytrvalost. Když to zvládnu okolo tří hodin za světla, budu spokojen. Hlavně chci dojet.” Lukáš na svojí fyzičce spolupracuje s Antonínem Strachem a cvičí koordinaci skákáním na trampolíně, jezdí na kajaku, horském kole, běhá, posiluje. Je jasné, že bez vynikající kondice to na mašině prostě nejde: “Sedím hodinu na motorce v takové tepové frekvenci, kterou můj trenér přirovnává k maratonské. Jsem vlastně taky vytrvalec.” Po dojetí závodu Lukáš mohl být spokojený. V cíli byl klasifikován na 319. místě s časem 2:11,46 hodiny.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist