Leon Camier nahradí v příštích dvou Grand Prix Nicky Haydena

Američan Nicky Hayden podstoupil minulý týden v San Diegu operaci zraněného pravého zápěstí, které mu při jízdě působilo potíže. Ve čtvrtek měl jezdec týmu Aspar první kontrolu, která dle ošetřujícího lékaře dopadla dobře a rozsah ohebnosti zápěstí se zlepšuje.

Leon Camier nahradí v příštích dvou Grand Prix Nicky Haydena
Během čtvrteční první kontroly od operace, Haydenovi injekčně aplikovali krevní destičky, aby tím zrychlili regeneraci struktury kosti a také podstoupil magnetickou terapii, která má za úkol zrychlit hojení operovaného místa. Aby léčba byla úspěšná, vyžaduje adekvátní dobu trvání, takže Američan bude muset vynechat závod v Indianapolisu a České republice.
Program léčby je nastaven tak, že v jeho průběhu bude Nicky Hayden udržovat potřebnou fyzickou kondici, aby byl ve stoprocentním stavu jakmile se vrátí zpátky. V Grand Prix Indianapolisu a České republiky nahradí Nicky Haydena jezdec superbikového mistrovství světa Leon Camier.

„Třebaže podstoupit operaci není obyčejně nic pozitivního, zejména kvůli tomu, že tím ztratíte spoustu času, jsem velmi spokojený s tím, jak to minulý týden dopadlo,“ uvedl Nicky Hayden. „Někdy je to těžké, ale sami víme, že zranění jsou součástí našeho sportu a musíme to umět zvládnout. Všichni vědí, že mi zápěstí působilo problémy a to zejména v posledních závodech. V červnu jsem podstoupil operaci, která mi umožnila dokončit první polovinu sezony, ale je pravdou, že mi to působilo problémy a nedokázal jsem podávat lepší výkony.“
„Společně s týmem jsme učinili důležité rozhodnutí podstoupit větší operaci, která by jednou pro vždy vyřešila zranění, které jsem si způsobil před třemi roky, když jsem si zlomil člunkovou kost, která správně nesrostla. Podle Doktora Jamese Chaa, byla operace úspěšná, za což jsem moc rád a nyní se již plně soustředím na léčbu. Pravé zápěstí teď ještě potřebuje celý týden zůstat v imobilizaci. Potom zahájím rehabilitaci a postupně obnovím jeho plnou ohebnost. Rád bych poděkoval týmu, sponzorům a fanouškům za jejich podporu, které se mi v těchto dnech dostalo,“
dodal Nicky Hayden.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist