LCR Honda: Najít sponzora je hodně těžké

Doposud se týmu Lucia Cecchinella LCR-Honda a jeho pilotovi Stefanu Bradlovi nepodařilo najít žádného hlavního sponzora na rok 2013, ačkoliv tento německý Rookie jezdí letos opravdu skvěle.

LCR Honda: Najít sponzora je hodně těžké
Tým LCR-Honda majitele Lucia Cecchinella hledá usilovně hlavního sponzora na rok 2013 na všechny závody Grand Prix, bohužel zatím bezúspěšně. Red Bull bude sice jako týmový sponzor a privátní sponzor Stefana fungovat i nadále, ale o celkovém zajištění budgetu na rok 2013 - mezi 5 až 6 miliony Euro - není doposud vůbec jasno. Cecchinello bude i nadále prodávat sponzorské plochy na motocyklech a na Bradlově kombinéze na jednotlivé závody firmám jako doposud: Givi, Linear, Playboy, Rizoma, Speedweek a Red Bull.
Usilovně se nyní hledá i na německém trhu silný sponzor, který by zalepil doposavadní díru v rozpočtu. Samozřejmě, že Honda Racing Corporation je s výkony Stefana Bradla velmi spokojena a Bavorčan má smlouvu s LCR do konce roku 2013.
Pro příští sezonu je ale možná ještě jedna podstatná změna. Už několik týdnů hlásí Radio Paddock, že viceprezident HRC Shuhei Nakamoto by si rád pojistil služby Bradla i na rok 2014 a jednoletou smlouvu LCR by chtěl přeměnit ve smlouvu HRC na dva roky. Tím by se Bradl ještě více přiblížil přímo továrně, vznikla by daleko bližší spolupráce s HRC – ostatně tak to měl v sezoně 2011 Marco Simoncelli. .
"Pro mě je Stefan Bradl příští Casey Stoner", říkal v Misanu Roger Burnett, bývalý tovární pilot Rothmans- Honda-500 a nyní manažer jezdce Moto3 Dannyho Kenta.
Bradl profitoval při tréninku v Misanu z obou testů, tedy Brna a Aragonu. Bradlova Honda je nyní vybavena některými továrními updaty, neboť Bradl je vedle Alvara Bautisty jediným pilotem Hondy, který je snad schopen odebrat lídrovi šampionátu Lorenzovi mistrovské body a pomoci Danimu Pedrosovi k zisku prvního titulu mistra světa v královské kubatuře.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist