Kvůli dešti sledovalo atraktivní závody méně diváků

Silný déšť zásadně poznamenal závodní neděli Grand Prix České republiky 2016. Na závod dorazilo méně diváků než v předchozích letech, a to přitom byly k vidění ty vůbec nejatraktivnější závody za poslední roky.

Kvůli dešti sledovalo atraktivní závody méně diváků

Déšť, který Masarykův okruh vytrvale zkrápěl od rána až do startu závodu MotoGP, nejvíc zkomplikoval situaci na silnicích. Automobily totiž nemohly parkovat na hlavním parkovišti P-VN, které má nezpevněnou plochu. Policisté proto návštěvníky směřovali na parkoviště na Staré dálnici u Bystrce, odkud Dopravní podnik města Brna vypravoval mimořádné autobusové linky.

„Bohužel fanoušci se navzdory pokynům snažili dostat co nejblíž k okruhu a způsobili tak kolony, ve kterých se čekalo minimálně několik desítek minut,“ popsala situaci výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Policie dokonce ve spolupráci s Dopravním podnikem zřídila mimořádné parkoviště směrem na Rosice a vozy parkovala i tam.

Návštěvnost se propadla nejvýrazněji za poslední roky. „Vliv měl závod v Rakousku, který se jel jen týden před Brnem, roli sehrálo i pozdější zahájení předprodeje vstupenek,“ připustil tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda. Během slunečného pátku a soboty byla návštěvnost jen řádově o procenta nižší než v předchozím roce, nedělní propad byl ale kvůli počasí výraznější.

„Počasí nám samozřejmě zkomplikovalo naše plány, ale i tak se podařilo závod udržet ve standardu, na který fanoušci byli zvyklí. V návštěvnosti se nejvíc odrazil právě nedělní déšť. Pokud by nepřišel, věřím, že bychom dosáhli vzhledem k okolnostem, které letošní sezonu provázely, dobrého výsledku,“ soudí Adam Svoboda.

V pondělí na Masarykově okruhu ještě motorky zůstaly, protože tam testují týmy MotoGP. Na dráhu má vyjet dvanáct závodníků, které je možné sledovat z tribun C, T3 a T5. Parkoviště je za tribunami T3 a T5. Paddock je otevřen pouze pro testující týmy.

Další akcí na brněnském automotodromu je Masaryk Racing Days. Součástí je závod série BOSS GP, jehož se zúčastní minimálně šest vozů formule 1, které mohou po roce znovu ohrozit oficiální i absolutní rekord Masarykova okruhu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist