Kontakt mezi Bautistou a Rossim byl závodní incident

Závod královské kubatury italské Grand Prix sliboval napínavou podívanou už jenom kvůli tomu, jak dopadne další vzájemný souboj továrních strojů Hondy a Yamahy. Třem ladičkám se na dráze v Mugellu dařilo a fanoušci podél toskánské dráhy hlavně čekali na to, jak dopadne jejich jezdec Valentino Rossi.

Kontakt mezi Bautistou a Rossim byl závodní incident
Italský šampion se na všech okruzích v kalendáři těší velké divácké podpoře, ale na domácí půdě tato podpora samozřejmě graduje, o čemž jsme se mohli přesvědčit uplynulou neděli, když představovali jednotlivé jezdce na startovním roštu královské kubatury. Ve vzduchu bylo cítit skutečně velké očekávání, že Rossi překvapí něčím opravdu velkým.

Když pak italský šampion skončil v ochranné bariéře už v úvodním kole závodu, mnozí tomu ani nemohli uvěřit. Ital se totiž v nájezdu do třetí zatáčky dostal do kontaktu s Álvarem Bautistou a pro oba závod skončil dřív než vůbec začal. Celý incident vyšetřovalo Ředitelství závodu a výsledkem bylo rozhodnutí, že šlo o klasický závodní incident.
„K tomu ani není co říct. Ve třetí zatáčce bohužel došlo ke kontaktu s Valentinem, oba jsme havarovali a odstoupili ze závodu, který byl pro nás pro oba velmi důležitý,“ uvedl zklamaný Bautista, čímž naznačil, že závod v Mugellu nebyl domácím podnikem pouze pro Rossiho, ale také pro stáj Fausta Gresiniho. „Celý incident jsme si na Ředitelství závodu s Valentinem znovu prohlédli a byl to závodní incident, po němž nám sice zůstala hořká pachuť v ústech, ale nikdo nebyl na vině.“

Po skončení závodu fanoušci vyvolávali Rossiho jméno a ten pak skutečně za nimi přišel, i když na něm bylo vidět zklamání z toho, že na domácí půdě vyšel výsledkově naprázdno. „Na startu jsem měl bohužel problém se spojkou a přišel o dvě nebo tři pozice,“ uvedl Valentino Rossi, který do závodu startoval sedmý.
„Potom jsem ale mohl útočit, protože jsme měli dobré tempo a byl dostatečně rychlý. Ve druhé zatáčce jsem byl na vnější straně před Bautistou. Podle mě přidal plyn, aby zavřel stopu a nepřišel tak o další pozici, ale já už byl vpředu, takže přijel a narazil mi do boty. Měl jsem štěstí, protože to nebyla hezká nehoda, narazil jsem do zdi, ale jsem v pořádku,“ dodal závěrem italský jezdec tovární stáje Yamahy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist