Když už jednou titul vyhrajete, chcete to zopakovat, říká Lorenzo

Dvojnásobný mistr světa třídy MotoGP Jorge Lorenzo v závěru letošní sezony bojoval o celkové druhé místo, což se mu nakonec získat nepodařilo, ale pro nadcházející sezonu je odhodlán udělat vše proto, aby byl znovu mezi těmi, kteří budou usilovat o mistrovský titul.

Když už jednou titul vyhrajete, chcete to zopakovat, říká Lorenzo
Už na jaře bylo vidět, že si rodák z Mallorky příliš nerozumí s novým obutím od Bridgestone. Právě pneumatiky Jorge Lorenzovi ze začátku zkomplikovaly situaci, což ho natolik rozhodilo, že začal chybovat a to tak, že byl brzy mimo hru o titul. Navíc začátkem roku podstoupil operaci, takže se nestihl dostat do kondice, o čemž se až tolik zase nemluvilo.

V sobotu byl Jorge Lorenzo na večeři s čtyřiceti členy svého fanklubu z celého světa a byl hodně pozitivní, co se týče nadcházejícího ročníku mistrovství světa. „Jsem asi na sedmdesáti procentech, co se týče tréninku,“ uvedl Španěl v Barceloně. „Těším se teď na nějaké to volno a pak už to bude jen o intenzivní přípravě.“

„Když už jste jednou mistrem světa MotoGP, chcete to zopakovat. Druhé místo je dobré, třetí místo je také dobré, ale jsme tu samozřejmě proto, abychom se snažili vyhrát. Je jasné, že to nebude snadné, protože Márquez tvoří ve spojení s Hondou velmi silný pár. Nicméně si myslím, že pokud do toho dáme maximum, Yamaha bude dobrá, já budu dobrý jak po fyzické, tak duševní stránce, myslím, že o to můžu bojovat.“

V posledních pěti letech vyhrál titul mistra světa v třídě MotoGP dvakrát Jorge Lorenzo (2010, 2012) a Marc Márquez (2013, 2014). Jednou to byl Casey Stoner (2011).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist