Kawasaki: MotoGP oficiálně ne, ale nové motory pro Aoyamu a co. ano

Kawasaki se sice oficiálně nezúčastňuje MS-MotoGP, ale přesto obdrží týmy CR, které používají jejich motory, nové agregáty s pneumatickým ovládáním ventilů.

Kawasaki: MotoGP oficiálně ne, ale nové motory pro Aoyamu a co. ano
Ani plánovaný návrat velkého domácího rivala Suzuki nepřesvědčil Kawasaki o změně myšlení a "zelení" tak o návratu do MS-MotoGP vůbec neuvažují.

Kawasaki a závodní šéf Ichiro Yoda se plně koncentrují na zisk titulu mistra světa s Tomy Sykesem, když vloni této továrně unikl titul o pověstný chloupek a nyní je po Monze britský pilot v tabulce na třetím místě se ziskem 119 bodů, když vedou piloti s továrními motocykly Aprilia Sylvain Guintoli - 137 bodů a Eugene Laverty - 124.

Kawasaki se tak podílí se svými motory pouze u dvou týmů Claiming-Rule: NGM Mobile Forward Racing (Corti, Edwards) a Avintia-Blusens (Barbera, Aoyama). Oba dva týmy mají zabudovány do šasí FTR superbikové motory Kawasaki-ZX-10R, které ladičsky připravuje francouzská firma Akira Technology. 

Akira nyní pracuje na motorech Kawasaki s pneumatickým ovládáním ventilů, které by měly být testovány ještě v první polovině sezóny MotoGP.

Kawasaki závodila s továrním týmem v MS-MotoGP v těchto sezonách a s těmito piloty: Akira Yanagawa, Andrew Pitt (2002), Garry McCoy, Andrew Pitt, Akira Yanagawa, Alex Hofmann (2003), Shinya Nakano, Alex Hofmann (2004), Shinya Nakano, Olivier Jacque, Alex Hofmann (2005), Randy de Puniet, Naoki Matsudo, Shinya Nakano (2006), Randy de Puniet, Roger Lee Hayden, Olivier Jacque, Fonsi Nieto, Anthony West, Akira Yanagawa (2007) a konečně Anthony West, John Hopkins a Jamie Hacking (2008).

        

Kvůli finanční a hospodářské krizi a kvůli podprůměrným výsledkům Johna Hopkinse (rok předtím se Suzuki čtvrtý v MS) a Anthonyho Westa se v zimě 2008/2009 stáhla Kawasaki továrně z MS. Materiál byl propůjčen týmu Hayate a Melandri skončil v deštivém závodě v Le Mans na 2. místě.

O ostatní podiová umístění Kawasaki se pak zasloužili Nakano (2004), Jacque (2005), Nakano (2006) a De Puniet (2007).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist