Kawasaki končí v MotoGP - potvrzeno

Kawasaki oficiálně potvrdila, že s okamžitou platností ukončuje svoje aktivity v MotoGP.

Kawasaki končí v MotoGP - potvrzeno

První zprávy o plánovaném odchodu pronikly na veřejnost již před vánocemi, ale vše bylo pouze neoficiální a stále existovala možnost, že jde o “novinářskou kachnu,” případně že si svoje odstoupení vedení Kawasaki rozmyslí. Oficiální prohlášení měli představitelé týmu vydat už v pondělí 5. ledna, ale toto nepříjemné rozhodnutí zveřejnili až dnes.

"Včera jsme se definitivně rozhodli o tom, že nebudeme pokračovat v MotoGP,"
oznámil mluvčí Kawasaki Katsuhiro Sato pro tiskovou agentur Reuters. "Nad tímto rozhodnutím jsme uvažovali od poloviny prosince." Kawasaki označuje jako hlavního viníka svého odchodu globálníh hospodářskou krizi. "Ve světě se finanční situace rychle mění a Kawasaki na to musí vhodně reagovat a učinit protiopatření na vyrovnání se s touto krizí," uvedl tým v prohlášení. "Kawasaki bude pokračovat v závodní činnosti s využitím sériových motocyklů a bude podporovat sportovně orientované zákazníky. Kawasaki chce poděkovat všem svým fanouškům a všem, kteří nám pomáhali.”


Velký problém tímto odchodem vznikl pro Johna Hopkinse a Marca Melandriho, kteří měli s týmem sepsané smlouvy pro rok 2009. Od doby, kdy neoficiální zprávy o odchodu pronikly na veřejnost, však stále probíhají jednání mezi Kawasaki, Dornou a Jorge Martinezem, který projevil zájem o provozování tohoto týmu za podmínky, že spolupráce s Kawasaki bude trvat minimálně tři sezóny. Existuje tedy stále ještě šance, že tyto motocykly na startovním roštu v této sezóně přeci jen uvidíme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist