Kawasaki do Assenu pro výraznější výsledek

Tým Kawasaki Racing by rád v holandském Assenu získal nějaký solidnější výsledek, který by měl potvrdit správný směr vývoje.

Kawasaki do Assenu pro výraznější výsledek
Jezdci týmu Kawasaki Racing Alex Hofmann a Shinya Nakano se zúčastní oslav 75. výročí holandské TT, která zahajuje tréninky již ve čtvrtek 23. června a graduje poté tradičně v sobotu 25. června. Holandská TT je jediným místem, na kterém se jezdí od vzniku Grand Prix v roce 1949. Během mnoha let doznal okruh Van Drenthe mnoha redukcí, kdy se jeho původní šestnáctikilometrová délka postupně zkracovala až na současných šest kilometrů. Po letošních změnách se délka okruhu poprvé v historii dostala pod těchto šest kilometrů, když je nyní 5 997 metrů.
Alex Hofmann bude mít v Assenu i letos obrovskou podporu v tisících německých fanoušků, kteří na okruh tradičně dorazí. Shinya Nakano naopak bude vycházet ze skvělé kvalifikace v loňském roce, která pro něj znamenala působivou pátou pozici.
Alex Hofmann
Doufám, že Assen bude pro mne znamenat nový začátek sezóny po smůle, která mě doposud provázela. Holandská TT je pro mne dobrá motivace, je to jako moje druhá domácí Grand Prix. Organizátoři hlásí asi 40% diváků z Německa. Je to rychlý okruh a je to také jeden z mých oblíbených okruhů. Myslím si, že jsem na Assen připravený, obzvlášť pokud bude děštivo, jako v Assenu často bývá. V Barceloně bylo při testech mokro a tak jsem testoval poslední modely mokrých pneumatik Bridgestone, které byly velmi dobré. Navíc jsem byl spokojený s novým motorem ZX-RR.
Shinya Nakano
Assen je opravdová výzva, zvláště rychlá sekce na začátku okruhu. Potřebujete k tomu výkonný motor, ovladatelný stroj a přesnou závodní stopu. Očekávám, že poslední modely pneumatik Bridgestone nám pomohou s ovladatelností ZX-RR v rychlých sekcích. Protože na okruhu Assen není možné testovat, budu první trénink využívat k návyku brzdících bodů, ale budu také shromažďovat údaje o nastavení motocyklu. Myslím si, že ZX-RR jde dobrým směrem, pozitivní srovnání jsem měl v Catalunyi, kde jsem byl v prvních kolech závodu schopný následovat Colina Edwardse.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist