Kauza MZ: K pláči nebo k smíchu?

Projekt MZ v kubatuře Moto2 se stal hodně diskutovatelnou záležitostí a pokud bychom měli věřit renomovaným německých deníkům, tak je to vše spíše hodně černý humor!

Kauza MZ: K pláči nebo k smíchu?
Je MZ k smíchu, nebo k pláči? Těžko říci! Pokud ale máme věřit saským deníkům z konce tohoto týdne, tak člověk opravdu neví: Renomované noviny "Morgenpost", "Sächsische Zeitung" či "Freie Presse" píší články o konci továrny MZ, neboť začátkem týdne odmítla banka definitivně financovat tento projekt...


Na straně druhé pak ve středu podepsala MZ smlouvu s jezdcem Anthony Westem na sezónu 2010.

Takže si vážení čtenáři vyberte, co chcete!

Pokud se podíváme přibližně o rok zpět, tak zjistíme že dřívější jezdci Grand Prix Martin Wimmer a Ralf Waldmann převzali do svých rukou továrnu MZ v Zschopau. V oficiálním prohlášení MZ se sice praví, že teprve v listopadu byly bankovnímu konsorciu předány podklady na získání bankovního kreditu, ale...Od srpna téhož roku jste už museli nabýt dojmu, že peníze už v továrně jsou...

V úterý ale toto bankovní konsorcium řeklo jednoznačně: "Nein!" projektu MZ. 

To potvrdila i oficiální tisková zpráva továrny MZ, ve které ale zároveň stojí, že tímto rozhodnutím není vůbec ohrožen projekt  Moto2. Ba naopak, ve středu podepsala továrna MZ s australským jezdcem Westem smlouvu na rok 2010, aniž by měla záruku, že dostane vůbec startovní místo na rok 2010. Toto rozhodnutí mělo padnout v pátek.

Nyní se nabízí některé otázky? Nějaké zpětné financování díky závodnímu sportu se už dlouho nekonalo. Továrna pošle jednoho jezdce k závodům, ovšem že by si toto šasí ještě někdo koupil, je víc než nepravděpodobné. 

Jen pro porovnání: Švýcarský konstruktér Eskil Suter hovoří o minimálním počtu 10 šasí, aby mohl zůstat na ceně 58 000 Euro za jeden kus.

Anthony West jistě nebude závodit "za pusu", což sám několikrát zdůraznil a i proto odešel ze superbiků se slovy: "Přece nedonesu do týmu peníze, abych mohl závodit, já je chci od týmu dostat!" 


Motocykl MZ se musí nadále během sezóny vyvíjet, dle Westa má toto šasí "nadváhu" minimálně 10 kg.

Peníze pro projekt Moto2 - jedná se o částku 500.000 Euro - jsou zde, to potvrdilo vedení MZ Racing. 

Továrna ale stojí před zavřením! 

Jistě musíme všichni zatleskat tomu, že "WWW Racing Team" (WaldmannWimmerWest) vznikl. Musíme se ale také zeptat, jestli se něco změnilo od listopadu 2009, kdy se při závodě španělského šampionátu - závodu se tento motocykl nesměl zúčastnit - a na prvních testech objevil WWW Racing Team s motocyklem Honda CBR 600RR, což byla pouze nálepkami přelepená supersportová Honda týmu Stiggy Racing.

Nyní zkouší vedení této firmy přenést výrobu ze Zschopau do jiné spolkové země v Německu, a zkouší to i do zahraničí!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist