Katar-GP: Zájem u TV neuvěřitelně vzrostl

Kubatura MotoGP nabízí nejlepší motocyklové závody na světě s účastí všech absolutně nejlepších světových pilotů. Proto není divu, že stoupá divácký zájem u TV obrazovek. Při GP-Katar byly zaznamenány divácké rekordy, ačkoliv Jorge Lorenzo dominoval zcela jasně závodu MotoGP, ovšem za ním se Rossi, Márquez, Pedrosa, Bradl, Dovizioso a Crutchlow postarali o skvělé souboje.

Katar-GP: Zájem u TV neuvěřitelně vzrostl
Tak třeba španělský kanál Tele5 oznámil oproti Kataru 2012 přírustek o 44,6% - tedy na 4,5 millionů diváků s absolutním vrcholem 5,2 milionů, tedy ze všech španělských programů se na motorky dívalo 25,2%.

V Itálii se kvůli Rossiho comebacku na Yamaze shromáždilo před TV-obrazovkami 5,2 milionů, ve špičce dokonce 6,63 milionů. To znamená, že závod MotoGP za umělého osvětlení sledovalo celkem 17,5% diváků ze všech dostupných pořadů v neděli večer v italské televizi.

Skvělé výsledky Cala Crutchlowa při zimních testech znamenaly neuvěřitelný přínos TV diváků ve Velké Británii. Oproti roku 2012 to byl přírustek 75%, což oznámila BBC, celkem 1,7 milionů diváků, ve špičkovém čase dokonce dva miliony.

I v Německu se zvýšila sledovanost, ačkoliv Stefan Bradl spadl. 410.000 TV-diváků si nenechalo ujít souboj Bradla proti Rossimu na kanále Sport1.

Kromě toho přenášel úvodní závod live také Kanal Sport24 pomocí IMG Media ve 40 letadlech exkluzivně ve flight programech Airlines Gulf Air, Lufthansa, Emirates a Turkish Airlines.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist