Katar 2012: Opět čtyři dny

Stejně jako v minulém roce se na "Losail International Circuitu" pojede čtyři večery. Tím se začátek celé letošní sezóny MotoGP posunul o jeden den dopředu.

Katar 2012: Opět čtyři dny
Začátkem dubna začíná nová etapa litrových motocyklů v kubatuře MotoGP a zároveň je to premiéra úplně nové kubatury Moto3. První závodní víkend sezóny 2012 se ale bude odbývat - stejně jako vloni - během čtyř večerů.

Ve čtvrtek 5. dubna se pojede celkem pět volných tréninků, dva budou vyhrazeny pro novou kubaturu motocyklů o objemu 250-ccm, tedy Moto3, která nahrazuje dosavadní "malorážky". Další dvě části čtvrtečního večera a noci obstarají jezdci s motocykly Moto2. A královská kubatura MotoGP se svými litrovými motocykly pojede v Doha na úvod pouze jednou a to v 19.55 hodin místního času. Druhý a třetí volný trénink královské kubatury se pak pojede v pátek a to vždy po 45 minutách.
Kvalifikační trénink všech tří kubatur je naplánován na sobotní večer 7. dubna od 18 hodin místního času. Po skončení kvalifikace se uskuteční ještě warm-up kubatur Moto3 a Moto2, tedy přibližně 24 hodin před vlastními závody.

Tento časový program tak dovolí pořadatelům odstartovat nedělní závod kubatury MotoGP dřív, neboť teplotní rozdíly v Kataru jsou velké a jezdci královské kubatury by měli velké problémy se zahřátím pneumatik Bridgestone na správnou teplotu, což byla z jejich strany v minulosti vůči okruhu Losail International Circuit oprávněná kritika.

Warm-Up MotoGP je na pořadu těsně před historickým startem prvního závodu Moto3, který je plánován v 19 hodin. Závod Moto2 bude odstartován ve 20.20 hod. a první závod nových motocyklů MotoGP o objemu 1000 ccm na 22 kol se tak uskuteční od 22 hodin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist