Karel Abraham zajel v Assenu nejlepší závod v Moto2, skončil devátý

Na GP Nizozemí, která byla šestým podnikem mistrovství světa silničních motocyklů, vybojoval Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB ve třídě Moto2 deváté místo. Připsal si tak nejlepší výsledek v novém šampionátu, kde startují jezdci s oficiálními motory Honda 600.

Karel Abraham zajel v Assenu nejlepší závod v Moto2, skončil devátý
Dvacetiletý jezdec sice přijel do Assenu s poraněnou rukou z předešlého závodu na Silverstonu, ale bolestivé zranění se díky péči lékařů během týdne zlepšilo. Abaja tak už v kvalifikaci zajel dvanáctý čas a v sobotu dopoledne byl dokonce čtvrtý v dopoledním warm upu. Potvrdil, že v Assenu se mu daří. Loni tady dojel ve dvěstěpadesátkách sedmý.

Do závodu Moto2 startoval Karel Abraham poprvé letos ze třetí řady. Začátek nebyl nejlepší, ale rychle se vrátil do skupiny s Pasinim, Di Megliem a Takahashim, která bojovalo o osmé místo. Ve třináctém kole předjel Pasiniho, který už nestačil tempu. S Di Megliem a Takahashim se pak přiblížili sedmému Cluzelovi. V napínavé koncovce se Karel prosadil na chvíli i před Di Meglia, bývalého mistra světa ve stopětadvacítkách, a zkusil zaútočit na Cluzela. Di Meglio se ale nedal a znovu se dostal před Karla. Ve finiši se Di Meglio chyby nedopustil, a Karlovi naopak útok nevyšel, a tak projel cílem se ztrátou pouhých osm desetinek sekundy na Francouze devátý. Ziskem sedmi bodů se brněnský pilot posunul na 22. místo.


„S výsledkem jsem spokojen, konečně jsem se probojoval do první desítky. Možná to ale mohlo být ještě o něco lepší, ale start se mi moc nepovedl a pak jsem se dlouho dostával před Pasiniho. Tomizawa s Cluzelem mi v té chvíli poodjeli a já už bojoval s Di Megliem jen o osmé místo. V posledním kole jsem zariskoval, šel opravdu brutálně do předposlední zatáčky a zkusil ho předjet. Dostal jsem se před něho, ale byl jsem příliš rychlý a měl jsem, co dělat, abych se udržel na dráze. Ruka naštěstí už dnes prakticky nebolela, ale stejně po návratu domů půjdu k lékaři. Za týden nás čeká Barcelona, kde jsem byl loni osmý, a tak bych rád navázal na dobrý výsledek i tam.“ , řekl po závodě Karel Abraham.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist