Karel Abraham to v Jerezu zkusí

Karel Abraham se rozhodl nastoupit dva týdny po operaci zlomené klíční kosti do závodu ve španělském Jerezu. Český motocyklový jezdec zranění utrpěl předminulý víkend během kvalifikace na Americkou Grand Prix v texaském Austinu, kdy havaroval po kolizi s Rookiem MotoGP Bryanem Staringem.

Karel Abraham to v Jerezu zkusí
Abraham prodělal ještě ve Spojených státech operaci, při které mu lékaři kost zpevnili titanovou destičkou a šrouby. V pondělí absolvoval jezdec vyšetření u docenta Igora Čižmáře v olomoucké fakultní nemocnici a rozhodl se nastoupit do pátečních tréninků na Velkou cenu Španělska.
Chci být co nejdřív zpátky na trati. V Jerezu to v pátek zkusíme a uvidíme, jestli bude vše v pořádku. Ruka se sice hojí, ale při pondělním vyšetření se objevilo pár komplikací. Ta největší je, že mi jizva po operaci zarůstá do kosti. Je potřeba to rozcvičovat, ale je to hodně bolestivé. Každopádně pokud do závodu nastoupím, nemělo by to zranění nijak zhoršit. Samozřejmě se musím vyhnout pádu na zraněné rameno. Doufám, že dokážu odjezdit celý závodní víkend a že se mi podaří nedělní závod dokončit.”, řekl před odletem na jih Španělska Karel "Abaja" Abraham.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.17
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist