Karel Abraham se v kvalifikaci zranil, do zítřejšího závodu přesto odstartuje

Český motocyklový závodník Karel Abraham si při pádu v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska vykloubil palec na ruce. Do závodu odstartuje z patnáctého místa.

Karel Abraham se v kvalifikaci zranil, do zítřejšího závodu přesto odstartuje
V dopoledním tréninku se Karel Abraham zlepšoval, zajel o 1,770 lepší čas než v předchozím dni. Společně s mechaniky týmu Cardion AB Motoracing se podařilo najít lepší nastavení motocyklu.

V kvalifikaci, do které na okruhu v Barceloně nastoupilo pouze patnáct jezdců z mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP, ovšem přišel tvrdý pád. Došlo k němu, když Karel Abraham jel za úřadujícím mistrem světa Jorge Lorenzem.

„Nevím přesně, co se stalo. Jel jsem v jiné stopě, ve které asi byla nějaká nerovnost,“ popsal Karel Abraham pád. Kvůli němu najel český závodník osmnáct kol a jeho čas 1.45,661 stačí pouze na poslední patnácté místo na startovním roštu. Na nejrychlejšího Marca Simoncelliho ztratil Abraham 3,248 sekundy.
Do zítřejšího závodu bude Karel Abraham startovat se zraněnou rukou. Po návratu z dráhy se jezdec podrobil lékařskému vyšetření. Lékaři mu diagnostikovali pohmožděnou levou ruku a na ní vykloubený palec.

„Je to hodně bolestivé, ale do závodu chci odstartovat,“ nastínil Karel Abraham. Lékaři mu dali injekce proti bolestem, další dostane před zítřejším závodem. „Bude to těžký závod,“ připustil jezdec.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist