Karel Abraham měl v Jerezu skvělý finiš

K poslednímu předsezonnímu testování V Jerezu, které pro Abaju tak úspěšně dopadlo, se ještě vracíme pomocí tiskové zprávy jeho týmu.

Karel Abraham měl v Jerezu skvělý finiš
Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB se v závěrečný den IRTA testů třídy Moto2 mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu konečně prosadil. Po dvou dnech trápení s motocyklem RSV se v pondělí podařilonajít optimální nastavení a dvacetiletý jezdec zajel absolutně třetí nejlepší čas 1:44,291. První místo obsadil Ital Corti (1:44,044).


Hezké počasí vydrželo v Jerezu i v pondělí do odpoledne, a tak většina ze čtyřicetičlenného jezdeckého pole třídy Moto2 postupně zlepšovala své časy. V jedné sekundě se seřadilo svými časy prvních šestnáct jezdců. Tvrdá práce přinesla své ovoce i týmu Cardion AB. Karel Abraham už neměl problémy s předním kolem, a i když na top speedu měl stále ještě rezervu, kolem čtrnácté hodiny se mu podařilo zajet svůj nejlepší čas 1:44,291. Škoda, že dobré počasí ještě nevydrželo o něco déle, protože Kája se chytil, ale ve chvíli, kdy znovu útočil na čas kolem 1:44, začalo pršet a musel zajet do boxů. Bohužel déšť nepřestal, a tak test ukončil tým dřív, než původně plánoval. V boxech ale vládla výrazně lepší nálada než po první dnu, kdy se Karel pohyboval až ve třetí desítce. Třetí nejlepší čas a hlavně zrychlení oproti sobotě o více než dvě sekundy je obrovským povzbuzením před startem světového šampionátu. Z Jerezu se Karel vrací v úterý domů. Do Kataru na první podnik mistrovství světa, který se koná 11. dubna, zamíří Karel Abraham v úterý 6. dubna.


Po skončení testů v Jereze Karel Abraham řekl:Konečně jsem spokojený. Pěkné počasí naštěstí vydrželo v Jerezu až do odpoledních hodin a já se mohl postupně zlepšovat, protože změny v nastavení motocyklu RSV přinesly ovoce. Zkoušeli jsme opět hodně věcí, ale hlavně se podařilo vyřešit pérování, a tak i když na rovinkách jsem na top speedu stále ztrácel, dokázal jsem zrychlit. Nejlepší čas jsem zajel kolem 14 hodiny. Pak jsem byl ještě jednou dobře rozjetý, ale začalo pršet. Počasí se už nezlepšilo, a tak jsme testy ukončili. Do Kataru tak odjíždím v mnohem lepší náladě než po prvním dnu, kdy se nám v Jerezu vůbec nedařilo nastavit motocykl, tak abych mohl jezdit časy na úrovni první desítky. V neděli už to bylo lepší, ale až v pondělí jsem konečně byl s motocyklem spokojený. Ještě ale máme co zlepšit. V prvé řadě půjde o aerodynamiku, abych neztrácel na rovinkách“.

IRTA test – Jerez, Moto2 –nejlepší časy třídenních testů

  1. Corti (I, Suter) 1:44,044
  2. Elias (E, Moriwaki) 1:44,077
  3. Abraham (RSV) 1:44,291
  4. Redding (GB, Suter) 1:44,394
  5. Noyes (USA, Promoha) 1:44,406
  6. Simon (E, RSV) 1:44,450
  7. Hernandez (KOL, BQR) 1:44,477
  8. Cluzel (F, Suter) 1:44,522
  9. West (AUS, MZ) 1:44,530
10. Takahashi (J, Tech3) 1:44,552

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.75
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist