Karel Abraham by v Silverstone raději jel na suchu

S cílem navázat na výkony z předchozích dvou závodů míří český motocyklový závodník Karel Abraham na okruh v Silverstone, kde se o nadcházejícím víkendu uskuteční Velká cena Velké Británie.

Karel Abraham by v Silverstone raději jel na suchu
Tradiční okruh je známý svým nevyzpytatelným počasím. A přestože dnes je v Silverstone hezky, předpověď počasí slibuje déšť. „Byl bych raději, kdybychom závodili na suchu. Na mokru je totiž jednodušší udělat chybu,“ říká Karel Abraham navzdory tomu, že na mokru se mu letos podařil nejlepší výsledek – 7. místo v nevyzpytatelném závodě ve španělském Jerezu. V dosavadních pěti závodech získal 24 bodů zaručujících mu dvanácté místo v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. 

V loňském roce Karel Abraham v kategorii Moto2 Velkou cenu Velké Británie nedokončil, což by letos rád změnil a navázal tak na výkony z předchozích dvou závodů, v nichž dojel na desátém místě.

Okruh v Silverstone měří 5 902 metrů a patří k nejrychlejším okruhům v mistrovství světa silničních motocyklů. Kromě nových částí upravených v roce 2010 se na něm nachází i nově vybudovaný paddock nesoucí název Silverstone Wing. „Nově postavená část paddocku je obrovská,“ říká český motocyklový závodník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist