K podpisu s Aprilii má nyní nejblíž Aleix Espargaró

Oznámení o podpisu smlouvy mezi italskou Aprilii a španělským závodníkem Aleixem Espargarem všichni očekávali už ve čtvrtek. Jenže Španěl dorazil do dějiště osmého podniku sezony se zpožděním kvůli komplikacím v letecké dopravě a jak všichni věří, právě to je ten důvod, proč nebyl kontrakt ve čtvrtek oficiálně potvrzen. Vše může být ale jinak a pokud nebudeme mít oficiální potvrzení podpisu, tak je stále jedna sedačka u Aprilie volná.

K podpisu s Aprilii má nyní nejblíž Aleix Espargaró

Aleix Espargaró chtěl zůstat u Suzuki, ale s jmenováním Andrea Iannoneho, který nahradí odchozího Viňalese, Španěl pochopil, že podobné věci s ním nikdo nehodlá projednávat a zřejmě tehdy začal přemýšlet o přestupu k jiné značce. Začátkem týdne Suzuki jmenovala Alexe Rinse na pozici druhého jezdce pro období 2017 - 2018 a vše bylo jasné, Espargaró musí zkusit štěstí jinde.

U tovární Aprilie pojede v roce 2017 Sam Lowes, který měl tuto možnost ve smlouvě už v době, kdy s Gresiniho týmem podepisoval sezonu 2016 v Moto2. Brit bude prototyp MotoGP poprvé testovat už příští týden v Misanu. Druhým jezdcem by tedy měl být Aleix Espargaró, což znamená, že ani jeden ze současných závodníků – Álvaro Bautista, Stefan Bradl – by v týmu nezůstal. Bradl byl jediným Němcem v MotoGP, což se změní s příchodem Jonase Folgera, který už podepsal s Tech 3.

Německý závodník Stefan Bradl řekl, že také on už měl v Barceloně zprávu o tom, že Italové s Espargarem podepíší právě ve čtvrtek v Assenu. Nicméně k tomu nedošlo, takže jsou teď jeho šance tak půl na půl. Na otázku jaké jsou jeho plány pro nadcházející sezonu, odpověděl: „Vlastně ani nevím. Začínám se poohlížet kolem a uvidíme co přinese budoucnost. Samozřejmě to není jen o MotoGP, protože moc dobrých sedaček už nezbývá, ale je tu také šampionát superbiků, což je další možnost.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist