Jorge Lorenzo udržel hierarchii

Valentino Rossi se nacházel v časové tabulce prvního katarského tréninku hodně dlouho na první pozici. Teprve v samém závěru se prosadil hodně těsně jeho týmový kolega a úřadující mistr světa Jorge Lorenzo.

Vítěz posledního závodu GP Katar začal sezónu v tom nejlepším možném duchu. Na konci prvního volného tréninku - který je díky novému reglementu počítán jako Qualifying - nebyl totiž nikdo rychlejší než Jorge Lorenzo. Kromě toho byly na prvních třech místech pouze motocykly Yamaha, neboť za Lorenzem a opět hodně rychlým Crutchlowem se umístil jako třetí Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi, který plných 40 z 45 plánovaných minut celý trénink vedl.
Ve skutečnosti ale neztratil Valentino moc: Pouhých 0,071 sec, ale přesto chyběly na Lorenza. To znamenalo zachování hierarchie. Aspoň pro první den.

"Trať byla špinavá, jako vždy. Ale to se bude den ode dne zlepšovat. Jedna sekunda, možná jedna a půl se ještě dají zlepšit. Je to hodně pozitivní, že na prvních třech místech jsou tři Yamahy, to je pro nás neuvěřitelný start do sezóny. Je to demonstrace toho, že s motocykly 2013 jsme schopni na tomto okruhu jezdit hodně rychle. Ovšem naši největší rivalové na nás moc neztrácejí...", zhodnotil první den Lorenzo.

Na tento okruh má ostatně Španěl velmi dobré vzpomínky. 2004 zde vyhrál závod 125 ccm proti Andreovi Doviziosovi. Vlastně dokončili oba závod úplně shodně, ale Lorenzo byl vyhlášen vítězem díky rychlejšímu kolu. Jistě hodně zajímavá epizoda, neboť výsledky prvního tréninku byly také hodně těsné.
"Ale to už je skoro deset let. Tehdy jsem jel motocykl Derbi a závodil s Doviziosem a Stonerem. Byl to zřejmě nejtěsnější výsledek v historii závodů GP, a také vůbec první závod na tomto okruhu. Dodnes jsem na tento úspěch pyšný", vzpomínal včera po prvním tréninku královské kubatury MotoGP tovární pilot Yamahy Jorge Lorenzo.