Jorge Lorenzo i nadále s číslem "99"

Mistr světa královské kubatury MotoGP pojede příští sezonu se svým stabilním číslem "99" a nevyužije tedy čest mít na kapotáži číslo "1", znamenající jeho umístění v minulé sezoně. A celkem zajímavá je i epizoda se startovním číslem "6" Němce Stefana Bradla.

Jorge Lorenzo i nadále s číslem "99"
To znamená, že pověřčivost o tom, že číslo "1" znamená smůlu, se nyní dotkla i továrního pilota Yamahy. Když totiž poprvé vyhrál Lorenzo svůj titul v roce 2010, tak potom sezonu 2011 absolvoval s číslem "1", ale stačilo to pouze na titul vicemistra světa. Ostatně stejně se vedlo i jeho následovníku na královském trůnu Caseymu Stonerovi, ani on titul s číslem "1" nezískal a MS 2012 dokončil na místě třetím.
Stejně před Lorenzem dopadl třeba i Nicky Hayden. A sám multišampion a staronový Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi nikdy s číslem "1" nejezdil, vždy dal přednost svému číslu "46", ačkoliv těch titulů má na svém kontě v královské kubatuře celkem sedm.
Své dosavadní startovní číslo "6" si ponechá i Stefan Bradl, ačkoliv právě on už mnohokrát měnil své startovní číslo v mistrovství světa. Začal s číslem "17" (to má ale rezervováno náš Abaja), v roce 2011 jel s číslem "65", čímž v týmu Kiefer Racing dělal reklamu sponzorovi Windreich AG a znamenalo to 6,5-%. V uplynulé sezoně nesměl Bradl číslo "65" použít kvůli úctě k Lorisi Capirossimu, a tak závodil s číslem "6" a k tomu přidal malé «,5 %». Sponzor Windreich AG ale svou smlouvu s Bradlem na rok 2013 neprodloužil.

Bradl tak chtěl jet příští sezonu s číslem "29" - ten den se totiž Bradl narodil - ovšem to dostal Rookie kubatury MotoGP Andrea Iannone, což je jeho stabilní číslo. Další variantou bylo "44", které jel jeho otec ve své poslední superbikové sezoně IDM. Toto číslo bylo ale na podzim rezervováno pro Robyho Rolfa. A konečně poslední varianta byla "7", neboť Stefan chtěl před sedmičku dát dvě malé ‹00›, což by připomínalo Jamese Bonda. I toto číslo ale bylo obsazeno, dostal ho při svém comebacku Hiro Aoyama...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist