Jorge Lorenzo: "Chci se stále zlepšovat"

Mistr světa Jorge Lorenzo to nemá v současné době proti jezdcům na Hondách vůbec lehké. Ale úřadující mistr světa sází na své jezdecké umění a vývojové kapacity Yamahy.

Jorge Lorenzo: "Chci se stále zlepšovat"
Jorge Lorenzo vyhrál 2010 a 2012 MS-MotoGP a nachází se nyní ve stejně těžké situaci, jako před dvěma roky, kdy Honda jasně dominovala a Casey Stoner vyhrál celkem jedenáct závodů. I nyní dominuje Honda zimním testům a Lorenzo má proti Pedrosovi a Márquezovi hodně těžkou pozici.

"Jestliže nová převodovka Hondy dělá dvě až tři desetiny času na jedno kolo, tak potřebujeme co nejdříve ‹seamless gearbox›" ví dobře Lorenzo.

"Naším hlavním úkolem bylo vyvinout na rok 2013 nové šasí, které se chová lépe při zrychlování. Nyní jsme asi v prostředku vývoje speciální převodovky. Ano, spočítali jsme, že to dělá dvě až tři desetiny. My ale máme pilota, který je o sekundu lepší, než ti ostatní...", řekl dnes inženýr Yamahy Tsuji a nechtěl už prozradit žádné další podrobnosti.

Tomuto názoru ale velmi rychle oponoval dvojnásobný mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo: "Ano, je určitě možné jet o sekundu rychleji, než normální pilot. Ale ne o sekundu rychleji než Pedrosa nebo Márquez", zastává názor Mallorčan.
Přesto chce 25-letý Lorenzo udělat vše pro úspěšnou obhajobu titulu mistra světa: "V každé kariéře se vždy dá něco zlepšovat. Já mám jedno krédo: Vždy, když ráno vstanu, tak se chci jako člověk a jako závodník zlepšit. To je hodně důležité, myslím si já".

Fanoušci a média jsou hodně zvědavi na to, jak se v současné době opravdu velmi volný vztah mezi Lorenzem a Rossim vyvine, až se Ital během sezóny zlepší a bude pro Španěla opravdovou hrozbou.

"Nacházíme se nyní v úplně jiné situaci než před třemi nebo čtyřmi roky. Situace je jiná jak ze strany Jorgeho, ale i z mého pohledu. Po roce 2008 jsme jezdili tři roky pohromadě v jednom týmu. Že to nebylo jednoduché, víme my všichni. Nyní máme tento společný názor: Budeme spolu bojovat na trati, mimo ní ale budeme pracovat společně. Ve prospěch Yamahy a ve prospěch týmu. To totiž fungovalo i v minulosti. Vyhráli jsme jak mistrovství světa jezdců, tak konstruktérů a také týmů, někdy i všechny tři tituly v jednom roce. A k tomu jsou potřeba oba jezdci. Je to náš cíl, znovu získat podobné úspěchy. Myslím si, že náš vztah se během sezóny nezhorší", říká na toto téma Rossi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist