Jonathan Rea má šanci závodit v MotoGP

Jezdec superbikového týmu Pata Honda v MS produkčních motocyklů v neděli vyhrál svůj první závod letošní sezony na dráze jihoanglického Silverstonu z čehož měl pochopitelně velkou radost, ale o něco větší by jistě měl, kdyby uskutečnil přestup do prestižního šampionátu motocyklových prototypů MotoGP.

Jonathan Rea má šanci závodit v MotoGP
Japonská Honda si je vědoma kvalit šestadvacetiletého rodáka z Larne v Severním Irsku stejně, jako jeho loajality vůči této značce, což již dokázali tím, když Jonathan Rea ve dvou závodech loňské sezony nahradil zraněného Casey Stonera v sedle prototypu RC213V. Vedení společnosti Honda Racing Corporation (HRC) bylo tehdy s jeho výkonem spokojeno a pro tohoto talentovaného závodníka hledá uplatnění v elitní královské kubatuře už pro nadcházející sezonu 2014.

Zdá se, že v této chvíli nalezli možnost, jak jeho přechod proměnit z čistě teoretické šance na praktickou. Pro rok 2014 Honda připravuje produkční verzi RC213V, a právě tento stroj by sedlal Jonathan Rea. Honda potřebuje rozjet tento projekt s kvalitními jezdci a v Rea jim tuto podmínku naprosto splňuje, takže jedná s potenciálními týmy o koupi těchto motocyklů a zároveň ho doporučuje, jako vhodného kandidáta na pozici jezdce.
„Jonathan již prokázal svoji loajalitu vůči Hondě a já osobně bych ho v MotoGP moc rád viděl, protože si myslím, že loni odvedl čistou práci a tuto šanci si rozhodně zaslouží,“ uvedl Livio Supo z HRC pro britský Motorcycle News. „Jednáme s týmy a chceme zjistit, jaký typ jezdců by chtěli na motocykl a Jonathan je pokaždé na seznamu.“

Hovoří se o možném spojení s týmem Paula Birda, jehož šéf týmu Phil Borley už nedávno v Kalifornii s HRC jednal o možnostech nákupu nového motocyklu, který jen lusknutím prstu získal okamžitě na kreditu jen tím, že se na jeho vývoji bude podílet dvojnásobný světový šampion třídy MotoGP Casey Stoner.
Samotný Jonathan Rea jednání o vstupu do MotoGP potvrdil, když uvedl, že prototypová Honda je pro příští ročník nemožná, protože jsou všichni jezdci pod smlouvou (Repsol Honda, Honda Gresini a LCR Honda), takže pokud by podepsal s Hondou, tak produkční motocykl. „Když jsem byl v Suzuce, tak tam proběhla nějaká jednání s Honda Motor, kde se mě ptali, co mám v plánu. Řekl jsem jim, že bych rád závodil s prototypem, ale to právě teď není možné, protože oba jezdci mají smlouvu,“ uvedl Jonathan Ream pro britský web BSN a měl na mysli jezdce Bautistu a Bradla.

Jonathan Rea má samozřejmě nabídky také od jiných týmů a výrobců. Je možné, že pokud mu Honda nezaručí konkurenceschopný stroj a někdo z konkurenčních výrobců ano, není nikde psáno, že Reova loajalita je neprůstřelná. Jedná se tu především o jeho závodní kariéru. Produkční motorku a šanci vyhrávat závody má právě nyní v seriálu WSBK.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist