Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Istanbulu

Tradiční ohlédnutí za uplynulým závodem MotoGP zahájíme první sedmičkou v cíli nedělního závodu.

Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Istanbulu
Marco Melandri (1. místo)
Byl to legrační závod. Byl jsem spokojený, ale nebylo to snadné. Měl jsem dobrý start a to mi dovolilo jezdit lépe. Několik prvních kol bylo těžkých, ale pokusil jsem se jezdit s vedoucí skupinou. Také jsem absolvoval dva výborné souboje s Pedrosou a Stonerem, se dvěma mladými, ale silnými jezdci. Oni dodali závodům opravdu velký aspekt. Na konci jsem se rozhodl, že je čas zaútočit na Stonera a myslím, že se mi to dokonale podařilo. K vítězství mi také pomohl výkon pneumatik Michelin. Jsem šťastný, že se mi podařilo zvítězit podruhé na okruhu jako je Istanbul. Chci poděkovat Fortuně, Michelinu a Hondě, kterým věnuji i toto vítězství. Jsem šťastný, ale musíme pokračovat v práci, abychom mohli společně slavit další úspěchy.
Casey Stoner (2. místo)
Věděl jsem, že pojedeme ve velké skupině. Bylo to lepší jak v závodě třídy 125 ccm. Soustředil jsem se na svou jízdu, nechtěl jsem udělat chybu při souboji ve skupině. Byl to ohromný závod s těmito jezdci v jedné skupině, viděl jsem, jak všichni jezdí. Na tyto motocykly musíte být dokonale připravený, protože to jsou velmi rychlé stroje, které nezastaví tak brzo jako motocykly 250 ccm. Výsledek je ohromný, ukázal, že já, ale i další jezdci můžeme být v MotoGP hodně vpředu. Očekával jsem, že se Marco pokusí v tomto místě předjíždět, necítil jsem se tam totiž pohodlně. Cítím se zodpovědný za dnešní kritiku. Věděl jsem, že můžu skončit na pódiu a tak jsem nechtěl riskovat těch dvacet bodů. Šéf mého týmu Ramon společně s celým týmem odvedl vynikající práci. Společně pracujeme velmi dobře. Také jsem dostal velkou podporu od Hondy a Michelinu.
Nicky Hayden (3. místo)
Byl to divoký závod. Všichni jeli extra agresivní závod, bojovalo se o pozice, ale nikdo se nesnažil jezdit za hranicí pravidel. Těšil jsem se proto z tohoto závodu. Měl jsem trochu problému na startu, kdy se mi dostal ohřívák pneumatik do předního kola. Již jsem myslel, že budu muset do boxů a odstartovat z pit-lane. Trochu jsem měl problémy při brzdění. S postupem závodu nebyly brzdy perfektní. Na konci závodu se již nedařilo, nemám k tomu žádné omluvy. Dokonalou práci dnes odvedl tým Repsol Honda, skvěle také pracovaly pneumatiky Michelin. Jsem opravdu šťastný, že jsem udržel na živu svou šňůru pódiových výsledků, dokonce vedu šampionát a na to jsem pyšný. Jsou to teprve tři závody. Musím pokračovat v tvrdé práci a pokud chci získat titul, musím se soustředit na vítězství v závodech.
Valenino Rossi (4. místo)
Vyjel jsem mimo ideální stopu, ale dobře jsem si uvědomoval incident z první zatáčky v Jerezu, a také to, co se zde stalo Lorenzovi v závodě třídy 250 ccm. Rozhodl jsem se tedy najíždět zevnitř, což mě stálo možná čtyři, pět míst. Pozice jsem do cíle úvodního kola získal zpět, ale na konci druhého kola jsem při brzdění chyboval, ztratil tři sekundy a přišel tím dnes o pódium. Tento víkend jsme měli mnoho problémů, ale před závodem se podařilo něco vyřešit a pak to bylo již OK. Zvláště ve druhé polovině závodu jsem měl z jízdy dobrý pocit. Toto je velmi tvrdá série, zde při problémech neztratíte jedno nebo dvě místa, ale hned deset. Vypadá to, že ve vedoucí skupině byla dobrá bitva, mrzí mne, že jsem se do ní nemohl zapojit. Pokud se na šampionát podívám nyní, tak bych řekl, že zvítězit v šampionátu může tak sedm jezdců. Je to však ještě dlouhá cesta.
Toni Elías (5. místo)
Neměl jsem dobrý start, ale postupně jsem zlepšoval svůj rytmus. Jak ubývalo palivo v nádrži, získal jsem na motocyklu větší pohodlí. Společně s Valentinem jsem postupoval balíkem jezdců a dokázal skončit pátý. V posledním kole jsem se pokusil předjet i jeho, ale bylo to nemožné. Jsem se způsobem, jak probíhal závod, spokojený, ale stále mi chybí rychlost v prvních kolech. Musím proto na tom zapracovat. Chtěl bych mému týmovému kolegovi popřát k jeho dnešnímu, ohromnému výkonu.
Loris Capirossi (6. místo)
Nemohu říci, že jsem se šestým místem spokojený, není to pozice, kde bych chtěl být. Tento víkend jsem byl dobrý na mokru, ale nedokázal jsem se připravit na suché podmínky. Dokázal jsem v tomto závodě získat důležité body, a tak jsem druhý celkově o pouhý bod. Věděli jsme, že tento okruh bude pro nás těžký, přivezli jsme mnoho pneumatik Bridgestone. Nechtěl jsem riskovat zkoušku nových pneumatik v závodě, i když to byl výběr, o kterém jsem byl přesvědčen, že je nejlepší. Teď jedeme do Číny, to je další obtížný okruh. Musíme pokračovat v tvrdé práci. Odstartoval jsem sezónu nejlepším způsobem a nyní musím své šance udržet co nejlepším výkonem.
Chris Vermeulen (7. místo)
S výsledkem jsem pochopitelně spokojený, ale jak jsem řekl již dříve, chci být ještě výše. Měl jsem dnes dobrý start, byl to prozatím můj nejlepší start v MotoGP. Motocykl pracoval dobře a během prvních kol jsem se cítil pohodlně. Od poloviny závodu jsem však bojoval s přilnavostí předního kola. Začal jsem klesat v pořadí. Pokusil jsem se ještě udržet ve vedoucí skupině, ale zdálo se mi, že mají lepší přilnavost. V posledním kole jsem měl ohromný souboj s Lorisem Capirossim, myslím si, že jsme se navzájem čtyřikrát předjeli. On měl ovšem více koní a tak mě dokázal na konci porazit. Ze závodu jsem se opravdu těšil, doufám, že toto sedmé místo bude pro mne odrazem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist