Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Doningtonu (3)

Dokončení jezdeckých ohlasů na závod Grand Prix Británie třídy MotoGP.

Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Doningtonu (3)
Shinya Nakano
(14. místo – Konica Minolta Honda)
S tolik změnami počasí byl závod velmi obtížný. Myslím si, že start nebyl tak špatný, ale během prvního kola jsem měl problém se zadní pneumatikou a musel jsem si dávat velký pozor abych nespadl. Znamenalo to, že jsem ztratil několik pozic. Prvních deset kol bylo vše v pořádku, ale pak se podmínky začaly měnit a dráha osychat. To znamenalo, že jsem nemohl jezdit tak tvrdě, jak bych chtěl. Pneumatika se klouzala více než bych si představoval. Když se toto stalo, rozhodl jsem se vydržet a alespoň získat nějaké body.
Makoto Tamada
(15. místo – Yamaha Tech 3)
Byl to pro mě velmi obtížný závodní víkend. Na výjezdu z každé zatáčky jsem nemohl pořádně přidávat plyn. Několikrát jsem měl obrovské problémy se smykem zadního kola při výjezdech ze zatáček a naopak při brzdění do zatáček jsem nedůvěřoval přední pneumatice. Za takto špatných podmínek nebylo možné udělat cokoliv lepšího.
Sylvain Guintoli
(16. místo – Yamaha Tech 3)
Jsem s tímto víkendem extrémně zklamaný, doufal jsem dnes v lepší výsledek, zvláště pak kvůli mým narozeninám. Počasí bylo ovšem proti. Nemohl jsem jezdit tvrdě, nedokázal jsem ani s nikým bojovat. Pouze jsem sledoval kdy mě vedoucí jezdci dojedou o kolo. Neměl jsem žádnou přilnavost a pokaždé když jsem chtěl zrychlit, tak jsem téměř havaroval. Rozhodl jsem se proto pouze dokončit závod. V tréninku jsem havaroval v rychlosti přes 200 km/h, nechtěl jsem to znovu zažít. Jsem zklamaný, že se mi nepodařilo bodovat v každém z dosavadních závodů, musím tedy na tuto špatnou zkušenost zapomenout a doufat v lepší počasí v Holandsku.
Nicky Hayden
(17. místo – Repsol Honda)
Po startu závodu vypadal motocykl opravdu dobře. Když mě několik chlapců předjelo, chtěl jsem být trpělivý, chystal jsem se jim to vrátit. Myslel jsem, že již můžu jet rychleji, i když mi poté, co mě předjel Stoner, bránilo ve výhledu hodně vody od jeho pneumatiky. Stejně jsem měl z jízdy dobrý pocit, myslel jsem, že dnes budu schopný jezdit s nejrychlejšími. Pak jsem trochu rychleji vjel do zatáčky na tom kopci a ztratil jsem předek. Opravdu jsem měl až na brzdy z motorky dobrý pocit. Někdo byl na brzdy silný, ale já cítil, že mám na ně při výjezdech ze zatáček, kde jsem měl dobrou přilnavost. Je škoda, že jsem havaroval, ale nebylo to jako normální pád při boji o umístění. Nakonec jsem ovšem mohl bojovat ve vedoucí skupině a tak si odvážím i pozitivní věci. Být nejrychlejší v suchém tréninku v sobotu ráno bylo pro mě velkou podporou. Rozhodně cítím, že jsem byl letos nejvíce konkurenceschopný.
Carlos Checa
(havaroval – LCR Honda)
Po čtyřech kolech jsem měl z jízdy lepší pocit, byl jsem schopný předjet Melandriho. Doufal jsem, že zlepším své časy a získám ještě větší důvěru. Ale ztratil jsem v osmé zatáčce kontrolu nad předním kolem, a to hned jak jsem začal jezdit trochu agresivněji. Nevím proč se to stalo, možná kvůli tvrdšímu brzdění. Je to škoda, za sucha jsem byl konkurenceschopný. Dnes ovšem pršelo a tak chci na tento závod zapomenout.
Loris Capirossi
(havaroval – Ducati Marlboro)
Z havárie jsem zklamaný, cítil jsem se dobře a jistě. Neměl jsem perfektní start, ale než jsem se dostal na páté místo, tak jsem tvrdou jízdou dokázal předjet hodně lidí. Můj rytmus byl dobrý a proto, když jsem před sebou uviděl Valentina a Chrise, myslel jsem, že bych je mohl také dojet. Bohužel jsem v první zatáčce ztratil předek a skončil tam tedy i můj závod. I když jsem měl měkkou pneumatiku, pracovala skvěle. Je to škoda, ale zase jsem spokojený s mou rychlostí a také z toho, že se stále lepší můj pocit na motocyklu. Pokud budu schopen jít stále kupředu, myslím, že v Assenu to může být také dobré.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist