Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Doningtonu (2)

Pokračování jezdeckých ohlasů na závod MotoGP v britském Donington Parku.

Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Doningtonu (2)
Daniel Pedrosa
(8. místo – Repsol Honda)
Po startu to šlo docela dobře, byl jsem se schopen dostat do vedení. Cítil jsem se celkem dobře. Po několika kolech začala dráha osychat a ukázalo se, že jsem si pro tyto podmínky vybral hodně měkkou pneumatiku. Nemohl jsem svou rychlost udržet. Pokusil jsem se zůstat s De Punietem, pak jsem v posledních kolech bojoval s Barrosem. Měl jsem již velmi malou přilnavost zadní pneumatiky a nedokázal jsem mu vzdorovat. Bylo to opravdu zklamání, ovšem v trénincích a kvalifikaci jsem podal slibný výkon, což je naopak pozitivní. Je to škoda, Casey opět vyhrál a zvětšil tak docela hodně svůj náskok v šampionátu. Musím v dalším závodě hodně zabojovat.
Alex Hofmann
(9. místo – Pramac d´Antin MotoGP)
Když se podívám na můj výsledek, jsem spokojený, devátá pozice pro nás není zase tak špatná, ale pokud se podívám na celý závod, vidím určité oblasti, na kterých musíme dále pracovat. Měl jsem dobrý start, získal jsem čtyři pozice, ale nemohl jsem pokračovat v boji s jezdci, kteří byli přede mnou. Po několika kolech jsem začal mít dobrou závodní rychlost a mohl jsem dokonce vidět mého týmového kolegu Alexe Barrose jak bojuje s Pedrosou. Nedokázal jsem je ovšem dojet, protože jsem chyboval v poslední zatáčce a ztratil jsem tak hodně drahocenného času.
Marco Melandri
(10. místo – Honda Gresini)
Ve warm upu jsme zkoušeli několik modifikací nastavení, po kterých se zlepšila má důvěra v předek motocyklu. Zadek se nepodařilo dobře nastavit. Když byl okruh mokrý, hodně jsem bojoval, protože motocykl se hodně smekal. Pak začala dráha osychat a situace se zlepšovala, motorka vypadala stabilněji. Tomuto nasvědčují i mé dosažené časy, který šly od 1:46,4 do 1:41,4 v posledním kole.
Anthony West
(11. místo – Kawasaki Racing)
Za mokra jsem se opravdu cítil silný a nevypadalo to, že bych jel nějak tvrdě. Na stejném místě, jen o několik kol dříve, přede mnou havaroval Nicky Hayden. V tom místě nebyla žádná přilnavost. Celý víkend jsem s tím bojoval, ale najednou mě zadek motorky začal ujíždět a já opravdu nevím co se stalo. Když začala dráha osychat, již jsem nenašel potřebnou přilnavost. Na konci to bylo lepší, ale již bylo pozdě na to, abych atakoval Melandriho. Jsem zklamaný, že jsem havaroval, protože jsem chtěl získat pro tyto chlapce dobrý výsledek, ale jsem i šťastný, že jsem dokončil závod a získal nějaké body.
Toni Elías
(12. místo – Honda Gresini)
Byl to obtížný víkend, který neskončil jak jsem chtěl. V závodě jsem bojoval, protože jsem nemohl dostat na pneumatiku potřebnou teplotu a přilnavost. Několikrát jsem byl do zatáčky dlouhý, když jsem měl problém při brzdění. Ztrácel jsem při tom čas a nedokázal jsem získat pozice. Když okruh osychal, tak jsem byl schopný zajet nejrychlejší kolo závodu. Pozitivní je, že jsme získali mnoho informací pro mokré nastavení, které dále budeme společně s Bridgestone schopní využít k řešení některých problémů, které nás tento víkend trápily.
Kurtis Roberts
(13. místo – Team Roberts)
Ráno ve warm upu jsem havaroval a teď mě všechno bolí. První dvě kola jsem proto hledal znovu svou důvěru. Když jsem začal dojíždět Nakana a Melandriho, cítil jsem se dobře. Předjet je bylo opravdu snadné. Pak se ovšem motocykl začal hůře ovládat, bylo to ve spojitosti s osychající dráhou. Pak byla dráha někde suchá, někde mokrá. Hledal jsem mokrá místa pro ochlazení pneumatik. Začal jsem znovu ztrácet získané pozice a tak jsem hleděl na to, kdy konečně bude konec. Nedalo se již jezdit rychleji. Měl jsem příliš měkkou zadní pneumatiku. Byla skvělá když bylo mokro, ale s osychající dráhou se to horšilo. Ale dokončil jsem závod a získal body.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist