Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Austrálii (2)

Pokračování jezdeckých ohlasů na závod MotoGP, který se konal uplynulou neděli na australském Phillip Islandu.

Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Austrálii (2)
Chris Vermeulen (8. místo – Suzuki/Bridgestone)
Není to nijak oslňující skončit na osmém místě, ale po víkendu, jaký jsme zde měli, je toto dobrý výsledek. Opravdu jsme zde vloni i letos hodně bojovali, ale tentokrát jsme udělali velký krok kupředu, již máme směr dalšího vývoje. Pokud se příští rok stejným způsobem zlepšíme, budeme bojovat o vedoucí pozici. Velké uznání všem mým chlapcům, Tom, Simon, Mats, Ray i Penny odvedli během celého víkendu ohromnou práci. Připravili mi pro závod výborný motocykl, nyní se již nemůžu dočkat Malajsie.
Colin Edwards (9. místo – Yamaha/Michelin)
Během celého víkendu jsem měl problém s nastavením a pneumatikami, do závodu jsme proto připravili úplně jiné nastavení, které se podobalo tomu, co měl Valentino. Jezdit jsem s tím musel úplně odlišně. Po startu jsem se propadl, musel jsem předjíždět hodně lidí. Pak jsem měl ke konci prvního kola velký incident, při kterém jsem málem havaroval. Opět jsem ztratil několik míst. I když jsem nejdříve nastavení nedůvěřoval, vypadalo to dobře a já byl schopný s tím jet 31,9. Dnes jsem do toho dal vše, co jsem mohl a ačkoliv s devátým místem nemohu být spokojený, myslím si, že po takovémto víkendu mohl dopadnout konečný výsledek i hůře. Bylo skvělé mít zde tolik příbuzných a známých, ostatně jako vždy. Chtěl bych také velmi poděkovat chlapcům z týmu, museli hodně pracovat na změně motocyklu a jako vždy odvedli ohromnou práci.
Marco Melandri (10. místo – Honda/Bridgestone)
Dnes jsem měl skončit na pódiu. Po dobrém startu ze čtvrté řady jsem byl prakticky celý závod schopen bojovat v nejlepší pětici. Měl jsem dobrou rychlost a motocykl vypadal také dobře. Mohl bych bojovat o druhé místo, ale měl jsem bohužel technický problém, který jsem nečekal a ten mě hodně zpomalil. Pokusil jsem se dokončit závod jak jsem nejlépe mohl. Jsem desátým místem hodně zklamaný, protože jsme měli potenciál skončit na lepším místě. Tento okruh miluji, již jsem zde vyhrál ve všech třídách a ve třídě 250 ccm jsem zde dokonce získal titul.
Carlos Checa (11. místo – Honda/Michelin)
Nejlepší pro mě byl start a první kola. Sedmé kolo bylo mé nejrychlejší během celého víkendu. Stále trpím nedostatkem rychlosti v zatáčkách, zvláště ve velmi rychlé třetí zatáčce. Také je těžké držet se soupeřů na dlouhé rovince. Trochu jsem se bavil soubojem s Westem, Vermulenem a Edwardsem, je to příjemnější než jezdit sám. Tým dobře pracoval na vylepšení motocyklu, ale toto byl dnes nejlepší možný výsledek.
Anthony West (12. místo – Kawasaki/Bridgestone)
Můj start nebyl ideální, ale pustil jsem se do boje a začal předjíždět soupeře. Cítil jsem se dobře. Pokoušel jsem se jezdit tvrdě až do doby, kdy jsem měl hodně zničenou pneumatiku. Nemohl jsem v zatáčkách držet svou rychlost. Je těžké spoléhat se na přilnavost, když vám motocykl v levých zatáčkách hodně ujíždí. Dělal jsem co jsem mohl, abych se udržel v té skupině, ale v posledních kolech byla má pneumatika již velmi poškozená. Nejsem s mým výsledkem příliš spokojený, ale fanoušci mě zde velmi podpořili a proto doufám, že se sem příští rok vrátím v pozici, kde jim budu schopen dát větší potěšení.
Shinya Nakano (13. místo – Honda/Michelin)
Po startu jsem byl několik kol schopný zůstat se skupinou uprostřed startovního pole. Má rychlost nebyla ideální, ale jezdil jsem rychleji než v trénincích, byl jsem proto spokojený. Bohužel od poloviny závodu jsem nebyl schopen udržet svou rychlost. Náš problém byly vibrace při brzdění do dvou pomalých zatáček. Myslím si, že budeme muset v pátek rychleji zajet dobrý čas a pak pracovat na změnách v nastavení, které nám pomohou jezdit v závodě rychleji. To je to, co chci udělat další víkend v Sepangu. Mám ten okruh velmi rád a chtěl bych tam pro sebe a můj tým získat dobrý výsledek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist