Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Austrálii (1)

Tradiční ohlédnutí za závodem třídy MotoGP obstará sumář ohlasů samotných aktérů. Dnes v podobě prvních sedmičky v cíli.

Jezdecké ohlasy na závod MotoGP v Austrálii (1)
Casey Stoner (1. místo - Ducati/Bridgestone)
Byt na nejvyšším místě pódia bylo neuvěřitelné, nikdy jsem nic tak příjemného necítil. Velmi tvrdě jsem několik let pracoval na tom, abych zde vyhrál. Tento rok je pro nás kouzelný. Po vítězství v Japonsku jsme sem přijeli bez velkého tlaku, ze závodu jsem tak mohl mít potěšení. Je to definitivně mé nejkrásnější vítězství. Musím poděkovat australským fanoušků, je krásné jich zde tolik vidět. Cením si jich a doufám, že se bavili. Měl jsem jeden z mých nejlepších startů. Byl jsem první v první zatáčce a mohl jsem se tak soustředit na dobré ohřátí pneumatik. Pak jsem byl připraven jet. Po startu na mě opravdu dobře tlačil Nicky. Lepil se na mé zadní kolo, ale podařilo se mi ho utrhnout. Opravdu daleko víc, jak kdy předtím, jsem doufal, že i Loris zde vystoupí na pódium. Nakonec to byl ohromný víkend pro tým a pro Ducati.
Loris Capirossi (2. místo - Ducati/Bridgestone)
Neměl jsem dobrý začátek, v úvodních kolech jsem musel hodně bojovat s Marcem, který byl podle mého mínění příliš hodně agresivní. Musel jsem hodně tvrdě jezdit, abych ho chytil. Když jsem ho předjel, tak jsem se snažil udržet svou rychlost. Skončil jsem druhý a jsem proto opravdu, opravdu šťastný. Velké díky mému týmu, který celý víkend tvrdě pracoval. Je to další velký okamžik, zvláště pak po mém vítězství v Motegi. Pokusím se ukončit mé pětileté působení u Ducati co možná nejlepším způsobem. Ducati letos vyhrála vše – jezdce, výrobce i šampionát týmů, což ukazuje, že v továrně se pracuje na sto procent.
Valentino Rossi (3. místo – Yamaha/Michelin)
Upřímně řečeno, dnes nejsem ani moc zklamaný, protože vím, že jsem udělal vše, co jsem udělat mohl. Měl jsem dobrý start a v prvních kolech jsem cítil, že mohu jezdit rychle. Měl jsem šanci bojovat s nejrychlejšími. Předjel jsem Pedrosu a byl docela blízko od Haydena a Stonera. Pak jsem ovšem při nájezdu na cílovou rovinku udělal drobnou chybu a ztratil nějaký čas. Znovu se mi podařilo předjet Pedrosu, ale již jsem nebyl schopný zlikvidovat mezeru od Stonera, a to i když jsem jel na maximum. Několikrát jsem se během závodu bavil, bylo tam i několik dobrých předjetí. Na konci závodu jsem doufal v bitvu s Capirossim, jako za starých časů, ale má přilnavost zadní pneumatiky byla již špatná a tak jsem musel zpomalit, abych mohl dojet až do cíle. Jsem hrozně rád, že jsem dokončil závod na pódiu, protože tohle je zvláštní místo. Je vždy velmi emotivní stát před těmi davy fanoušků v boxové komunikaci. Myslím, že dnes to bylo pro Caseyho jako pro mě v Mugellu. Každopádně nyní jedeme přímo do Malajsie, kde náš motocykl vždy dobře funguje. Znovu tedy udělám maximu pro to, abych zvítězil.
Daniel Pedrosa (4. místo – Honda/Michelin)
Tento víkend jsem se na tomto okruhu cítil pohodlně, což je pozitivní, protože v minulosti to nebyla moje oblíbená dráha. Po včerejším vítězství v kvalifikaci není pochopitelně toto výsledek, který jsem zde chtěl získat. Dnes ve warm upu se mi poškodil první motocykl a tak jsem do závodu šel s rezervním motocyklem. Pocit jsem z něho neměl zrovna perfektní, dokázal jsem však jezdit docela tvrdě a prakticky celý závod bojovat o dobrou pozici. Nicméně v posledních deseti kolech jsem již ztrácel hodně přilnavost pneumatik. Motorka hodně klouzala vždy, když jsem se pokusil přidat plyn. Casey zde jezdil opět hodně rychle, nemyslím si, že bych dnes dokázal držet jeho tempo, ale je škoda, že jsem se nedostal na pódium. Měli jsem dvě vítězství v kvalifikaci po sobě a nedokázali jsme to převést do dobrého výsledku, doufám tedy, že se to v Malajsii změní.
Alex Barros (5. místo – Ducati/Bridgestone)
Tým je šťastný, ale já ne, protože já vím, že jsem mohl dosáhnout na lepší umístění. Šel jsem do závodu s tvrdou pneumatikou, protože jsme si mysleli, že mediu nevydrží celý závod, ale nakonec si myslím, že s media pneumatikou bych měl lepší závod. V současném MotoGP nemůžete bojovat s těmi vpředu, pokud nemáte všechno na 100%. Doufám, že v Malajsii budu vycházet ze současné formy a získám ke konci sezóny dobrý výsledek.
Randy de Puniet (6. místo – Kawasaki/Bridgestone)
Bohužel, jako již mnohokrát v tomto roce, byl můj start špatný. Musím na tom zapracovat. Jel jsem za Nakanem a pokusil se ho předjet, ale udělal jsem chybu ve čtvrté zatáčce, ztratil kontrolu nad zadním kolem a málem vyjel do štěrku. Ztratil jsem další místo a propadl se tak nejen za Shinyu, ale i za Anthonyho. Bylo, je dlouho nemožné dohonit, trvalo mi to čtyři nebo pět kol. Pak jsem dostal Hopkinse a Melandriho, který si myslím měl něco s pneumatikou. Nakonec jsem tedy skončil šestý. Není to špatný výsledek, ale po kvalifikaci jsem doufal v lepší závod.
John Hopkins (7. místo – Suzuki/Bridgestone)
Udělal jsem přesně to, co jsem dnes chtěl udělat. Pravděpodobně bych chtěl skončit lépe než na sedmém místě, ale získat tento výsledek z místa, ze kterého jsem startoval, je dobrý úspěch. Měl jsem dobrý start, předjel jsem několik motocyklů. Pak jsem již jezdil svůj vlastní závod. Ztratil jsem kontakt s vedoucí skupinou a tak jsem zvolnil, abych uchoval v pořádku mé pneumatiky, protože jsem si vybral měkčí separaci. De Puniet mě předjel, ale já se ho zachytil a používal jsem ho jako rozrážeč větru. Bylo dobré, že Melandri ke konci závodu klesal. Je v celkové klasifikaci hodně blízko a tak je dobře, že jsem ho porazil. Pokusil jsem se v posledním kole předjet De Punieta, ale udělal jsem chybu a tím jsem mu dal šanci na udržení pozice. Chtěl bych opravdu poděkovat celému mému týmu zde v Suzuki, všichni pracovali skvěle s jediným cílem – dát mi tento víkend co nejlepší stroj.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist