Jezdci továrny Yamaha o brněnských testech

Valentino Rossi a Colin Edwards jsou s výsledkem brněnských testů velmi spokojení.

Jezdci továrny Yamaha o brněnských testech
Po svém devátém vítězství v letošní sezóně dokončil včera Valentino Rossi společně se svým týmovým kolegou Colinem Edwardsem dvoudenní test týmu Gauloises Yamaha, který proběhl na okruhu v Brně. Oba jezdci pracovali podél posledních dvou dnů na celkové připravenosti motocyklů na následujících pět závodů, které zavedou během září a října kolotoč Grand Prix mimo evropské území.
Rossi a Edwards sdíleli okruh v Brně s většinou jezdců MotoGP, kteří společně se svými týmy využili možnost testování bez zbytečných stresů vyplívajících z jízd během tréninků a kvalifikace na samotné závody Mistrovství světa. Nejrychlejším jezdcem dvoudenního testování byl druhý muž nedělního závodu Loris Capirossi, který se svým strojem Ducati Desmosedici dosáhl v testech času 1:57,568. Následovali Nicky Hayden a Sete Gibernau na motocyklech Honda, za nimiž již byl na Yamaze jezdící Colin Edwards (1:58,584) se svým kolegou Valentinem Rossim (1:58,654), kteří tak při testování dosáhly čtvrtého a pátého nejrychlejšího času.
Tým Gauloises Yamaha nyní absolvuje týdenní dovolenou a poté se přesune do japonského Motegi, kde zahájí náročnou cestu již zmíněných pěti závodů mimo Evropu, které se uskuteční během pouhých šesti týdnů. Po těchto závodech již zbude pouze listopadové finále ve španělské Valencii. Pokud Valentino Rossi skončí již nyní v Motegi druhý, či pokud závod vyhraje, stane se pět závodů před koncem šampionátu jistým Mistrem světa, zatímco Edwards bude usilovat v náročné bitvě o celkové druhé místo.
Colin Edwards (1:58,584)
Pouze jsem zkoušel mnoho dílů na můj motocykl, testoval jsem nastavení a pokoušel se řešit problémy, které jsem měl během víkendu. Vždy, když jsem měl špatný závod, tak to bylo stejné – žádná přilnavost. Dnes jsem opravdu vyzkoušel hodně věcí, které by to měly zlepšit. Udělal jsem dobrý krok vpřed a na konci testu jsem byl schopný jezdit nízkých 59 na pneumatice, která měla odjeto 24 kol. Celkově tento test přinesl pozitivní věci, mechanici pracovali velmi dobře a tak právě jim patří můj velký dík. Testoval jsem méně nových pneumatik, ve skutečnosti jsem se věnoval spíše závodním pneumatikám. Nalezl jsem však dobrý materiál, který by mohl fungovat v Motegi.
Valentino Rossi (1:58,654)
Testovat den po závodě je vždy trochu obtížné a když dokonce vyhrajete závod, je těžké se motivovat. Nicméně vím, že musím pokračovat ve zlepšení motocyklu, protože šampionát ještě neskončil a mohlo by se stát cokoliv. Z tohoto důvodu to bylo pro mne cenné testování. Motocykl je dobrý a tak jsem nechtěl podstupovat zbytečné riziko při zkoušení nových dílů, ale testoval jsem díly do nové přední vidlice a pracoval na vylepšení charakteristiky motoru. Také jsem odvedl hodně práce s Michelinem, který přivezl několik zcela nových pneumatik. Je to pro zbytek sezóny povzbudivé. Včera i dnes jsem zajel několik dobrých časů a tak jsem s odvedenou prácí spokojený. Jsem nyní rád, že mám dva týdny na uvolnění před dalším závodem v Motegi.
Davide Brivio (šéf týmu Gauloises Yamaha)
Toto byl poslední test před koncem sezóny a tak práce, kterou jsme zde odvedli, bude důležitá pro zbývající závody. Nic převratného jsme netestovali, jen několik detailů, které jsou pro nás důležité. Náš motocykl je nyní dobrý a proto jsme nechtěli do něj dělat velké zásahy. Nemá cenu v této fázi sezóny nasazovat zcela nové díly. Testovali jsme nějaké nové nastavení přední vidlice a zkoušeli nové palivové mapy a elektroniku, která má za úkol zlepšit průběh motor a zvýšit výkon. Také jsme testovali několik pneumatik Michelin. Dále test dal šanci Colinovi k práci na nalezení optimálního nastavení, které ho po víkendových problémech posune vpřed. Byly to velmi pozitivní dva dny, které přinesly i několik dobrých okruhových časů. Nyní se tedy těšíme na Motegi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist