Jezdci Repsol Hondy okruh v USA znají

Oba jezdci továrního týmu Repsol Honda již v minulosti na okruhu Laguna Seca startovali, dokáží využít své znalosti a konečně zvítězit v závodě Grand Prix?

Do neznámého prostředí nepřijíždějí jezdci týmu Repsol Honda. Na rozdíl od mnoha jiných pilotů MotoGP Nicky Hayden i Max Biaggi již na okruhu Laguna Seca v minulosti startovali. Zatímco italský pilot továrny Honda zde startoval v první polovině devadesátých let minulého století, jeho americký kolega zde absolvoval poslední závod v roce 2002, kdy nastoupil nejen k závodu AMA Superbike, ale i ke dvou závodům superbikového Mistrovství světa.
Max Biaggi
Mám na Lagunu Seca již vzdálené vzpomínky, ale pocity jsou dobré, což znamená, že se mi tam líbilo. Pamatuji si, že okruh byl úzký, hodně krátký, ale velmi technický. V té době nebyl moc bezpečný. Boxy byly stany jako v kempinku. Nikdy jsem předtím neviděl nic podobného. Nové motocykly jsou silnější a tak jízda po tomto okruhu bude zábavná. Doufám, že se bezpečnost hodně změnila, protože to byla skutečně slabina tohoto okruhu. Jakékoliv závodění v Kalifornii je vždy kouzlem. Rád závodím před americkou veřejností. Bylo by to perfektní prostředí k návratu k dobrému výsledku.
Nicky Hayden
Od dob kdy jsem byl malé děcko jsem snil závodit v Grand Prix na americkém okruhu, není je tento sen skoro zde. Hrozně se těším. Poslední závod Grand Prix na Laguně Seca si pamatuji. Já a můj bratr jsme se jeli dívat, bylo mi asi 11 roků. Jsem rád, že zde budu nyní závodit. Vím, že všichni zdejší lidé pracovali opravdu tvrdě, aby se ten závod zde jel. Doufám, že budu schopen dobře jezdit. Neviděl jsem okruh od doby, kdy jsem zde naposledy závodil, ale slyšel jsem, že byly vyměněné obrubníky a v několika místech zvětšené bezpečnostní zóny. Tento víkend mne přijede podpořit hodně známých, mne i mé bratry závodící v AMA. Doufám, že to budou závody, které si všichni budou dlouho pamatovat a nezapomenou na ně brzy!

Platné rekordy okruhu Laguna Seca
World Superbike - of. rekord: 2002 - Noriyuki Haga (Aprilia) 1:25,475 /94,476mph/
World Superbike - nej. kolo: 2002 - Colin Edwards (Honda) 1:24,888 /95,129mph/
500 ccm - of. rekord: 1994 - John Kocinski (Cagiva) 1:26,444 /91,450mph/
500 ccm - nej. kolo: 1994 - Mick Doohan (Honda) 1:26,068 /91,850mph/