Jeremy Burgess: "Stonerovy úspěchy se nesmí ignorovat"

Technický guru Jeremy Burgess vzpomíná na první kilometry Stonera ve vedení nějakého závodu Grand Prix - byl to závod kubatury 250-ccm při GP Jižní Afriky 2002 a také se vyjadřuje k jeho kritice současného stavu v MotoGP.

Jeremy Burgess: "Stonerovy úspěchy se nesmí ignorovat"
Legendární šéfmechanik Valentina Rossiho Jeremy Burgess obdivuje výjimečný talent dvojnásobného mistra světa MotoGP Caseyho Stonera, který v roce 2012 ve věku pouhých 27 roků ukončil závodní motocyklovou kariéru. "Myslím si, že všichni vědí, co Casey s motocyklem uměl. Vyhrál závody GP v každé kubatuře a to samo hovoří za vše. Budeme ho všichni určitě postrádat", řekl Burgess.
Stonerův australský krajan si dobře vzpomíná na Caseyho první kilometry ve vedení závodu, konkrétně v kubatuře do 250-ccm. "Pokud myslím na Caseyho, tak vzpomínám na jednoho mladíka, který s motorkou o objemu 250-ccm vedl v Jižní Africe a pak spadl. Byl to teprve jeho druhý závod v této kubatuře, celý závod vedl a hned  bylo jasné, že se jedná o velkého talenta. Nikdo z nás ho neznal a tak jsme se jen dívali, kdo to vlastně je", říká o Stonerovi jeho neméně slovutný krajan Burgess.

Mnoho kritických vyjádření Caseyho Stonera o MS-MotoGP je schopen Burgess rovněž částečně akceptovat: "Mnoho z toho, co řekl o našem sportu, je pravda. Závodit na takovém motocyklu a zároveň být jedním z nejlepších na světě, znamená soustředit se pouze na závodění a nenechat se ničím jiným rozptylovat. Casey a také někteří Američané jsou prostě přesvědčeni o tom, že nemusí být těmi nejvřelejšími hochy na světě. Nepřišli do MS-MotoGP, aby se stali populárními, nýbrž aby vyhrávali závody a to se jim také podařilo. Z tohoto pohledu se stal Stoner tím, který to plně dokázal. Vyhrál hodně závodů, jezdil tvrdě a jeho úspěchy nesmíme ignorovat", říká dále Burgess.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist