Jen fáma? Dorna je na prodej!

Dorna Sports S.L. patří investiční firmě Bridgepoint - tedy zatím. Ovšem nyní se objevily zprávy - fámy? - že by Dorna mohla být prodána! A to už během jara 2011! O co vlastně jde a musí se fanoušci Grand Prix strachovat? Vůbec ne!, ale více v následujícím článku.

Jen fáma? Dorna je na prodej!
Holdingy pohlcují jiné holdingy a kupují malé firmy. Některé si ponechají a jiné zase prodají dál, tedy v závislosti na rychlosti a poměrů nákladů a přínosů.

Britská investiční firma Bridgepoint koupila v roce firmu Dorna Sport S.L., která provozuje mistrovství světa silničních motocyklů. Tehdy to bylo za 450 milionů Euro,  které byly převedeny na CVC, tedy současného majitele závodů Formule 1. Nyní se v Londýně dostaly navenek zprávy, že Dorna by mohla být prodána ještě během letošního jara.

Dle zdroje, který s touto informací přišel, se zatím v novém roce nepodařilo nikoho z firmy Bridgepoint dostihnout, aby se k tomuto tématu vyjádřil, neboť tato firma nemá v Německu tiskové zastoupení, v mateřské společnosti v Londýně jsou stále ještě "Bank Holiday" a v Madridu v kanceláři firmy Dorna se také ještě dodržují Vánoční svátky - až do 6. ledna, tedy do "Třech králů.  


Samozřejmě, že fanoušci MotoGP si nemusí dělat vůbec žádné starosti, i když by došlo ke změně investora. Silniční motocyklové mistrovství světa - tedy závody Grand Prix - se pochopitelně pojede i nadále. 

Faktem ale je, že současné závody MotoGP jsou momentálně na svém absolutním vrcholu popularity, která se ještě více zvětšila přestupem Rossiho od Yamahy k Ducati a částečně také Stonera od Ducati k Hondě. Jak informuje webový portál Bikesportnews.com, tak chce Dorna využít právě popularity Rossiho v jeho posledních aktivních rocích k navýšení kapitálové ceny a k výhodnému prodeji. 

A dále, pokud bychom si snad odmysleli popularitu italského idolu, tak se momentálně závody MotoGP pohybují nejvýše v celé své historii, co se týká mediálního a diváckého zájmu na celém světě. S Jorgem Lorenzem, jako jednoznačným produktem Dorny, se objevil potencionální Show-Master jako nástupce Valeho, s Benem Spiesem stojí už nyní na startovním roštu další hvězda, která by mohla zaplnit eventuální díru po odchodu Rossiho. S novým reglementem od roku 2012  - tedy s návratem motocyklů o objemu 1000 ccm - by měla být odstraněna jediná současná bolístka, startovní pole MotoGP s pouhými 17 jezdci (předpokládá se navýšení na 22 pilotů).

Perspektivy závodů MotoGP jsou tedy hodně růžové a prodej Dorny by byl jistě hodně výnosný podnik, proč ji tedy neprodat na jejím absolutním vrcholu?  Zda je to tedy jen fáma, či výnosný obchod, se zřejmě ukáže v nejbližší době, v každém případě se dle finančních odborníků pohybuje aktuální cena firmy Dorna na dvojnásobku její původní hodnoty. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist