Jednání ohledně budoucnosti Grand Prix v Brně pokročila

V pondělí podepsali smlouvu zástupci Spolku pro Grand Prix ČR a Automotodromu Brno, jejímž účelem je stanovit podmínky využití areálu Masarykova okruhu během závodu Grand Prix České republiky. Smlouvu podepsal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor města Brna Petr Vokřál a předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Jednání ohledně budoucnosti Grand Prix v Brně pokročila

Pondělní dohoda mezi výše jmenovanými subjekty již přibližuje pořádání Grand Prix v Brně do reálnější roviny, nicméně v platnost vstoupí až po podpisu promotérské smlouvy mezi Spolkem a španělskou společností Dorna Sports. Jakmile se tak stane, nic už by nemělo bránit zahájení prodeje vstupenek na srpnový podnik. Doufejme rovněž, že informace ohledně Indianapolis Motor Speedway (IMS), jakož možné náhradě za Brno, jsou v této chvíli již pasé.

„Smlouva podrobně upravuje podmínky, za jakých bude Spolek využívat dohodnuté plochy areálu Masarykova okruhu během celého týdne, pro který je areál Automotodromu Brno pro potřeby Grand Prix České republiky blokován. Smlouva je uzavřena na období let 2016 – 2020,“ píše Automotodrom Brno na svých webových stránkách.

„Uzavření smlouvy o pronájmu areálu požadovala promotérská společnost Dorna Sports jako základní podmínku dohody na samotném promotérském kontraktu, který bude garantovat, že se závod mistrovství světa silničních motocyklů do Brna bude vracet až do roku 2020. Nájemní smlouva nabude platnosti až podpisem promotérské smlouvy mezi Spolkem a společností Dorna Sports.“

Jihomoravský kraj považuje uzavření smlouvy za důležitý krok a ve své tiskové zprávě mimo jiné uvádí: „Smlouva nabude účinnosti s podpisem promotérské smlouvy se společností Dorna Sports. K jejímu podpisu může dojít na začátku ledna po podání nabídky od Dorny a vypršení příslušných lhůt podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Spolek také čeká na potvrzenou účast státu na financování Grand Prix Česká republika, kterou bude Spolek, tedy Jihomoravský kraj, město Brno, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Turistické informační centrum Brno, pořádat.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist