Jarvis: Optimistická budoucnost

Kapitola partnerství Valentina Rossiho a továrny Yamaha se sice defacto uzavřela závodem a následnými testy ve Valencii, ale teprve teď se celá tato éra „de jure“ chýlí k závěru a Valentinovi zbývá již jen 9 dní do konce platnosti jeho smlouvy s Yamahou. Poté se snad celý nedočkavý motoristický svět dočká jeho vlastních slov o událostech posledních měsíců roku 2010.

Jarvis: Optimistická budoucnost
Zatím může mluvit pouze Yamaha samotná a včera bylo zveřejněno hodnocení posledních události z úst šéfa týmu Yamaha – Lina Jarvise: „Byl to opět skvělý rok, získali jsme „trojkorunu“ vítězstvím v poháru konstruktérů, týmu a titul světového šampióna MotoGP. Co více bychom si mohli přát? Je skvělé vidět, že s námi zůstává takový jezdec, jakým je Jorge. Sledovat jeho převahu, kterou měl v závěru šampionátu všechny utvrdilo v tom, že je zaslouženým šampiónem, který si titul zaslouží. Byl jsem také velmi rád, když jsem viděl, že je náš motocykl na konci sezóny opět v plné síle. V polovině sezóny měla naše konkurence o několik koňských sil navíc a ke konci sezóny jsme přišli s novým motorem, který jsme sice ve Valencii nepoužili, ale byli jsme zpět v plné síle, což je dobré znamení pro budoucnost.“


Ohledně odchodu Rossiho k Ducati Jarvis poznamenal: „Valentinovo působiště bylo samozřejmě jedním z velkých témat roku, stejně jako jeho zranění. Myslím si, že jsme to zvládli dobře. Rozvod je vždy složitá záležitost, ale ke konci sezóny se nám dařilo udržet vzájemné porozumění mezi Yamahou a Valentinem, takže jsme byli schopni uzavřít tuto skvělou kapitolu tím nejlepším možným způsobem. Je dost zvláštní vidět Valentina na Ducati. Ale tak už to chodí. Máme v našem týmu Bena a Jorgeho, s čímž jsme docela spokojeni a plni optimismu ohledně jejich šancí v budoucnu. Bylo skvělé vidět Bena jako nováčka roku a je třeba uznat, že jeho první rok v MotoGP byl výborný. Skončit šestý v takové konkurenci je vážně velmi dobré. Jorge byl ve své první sezóně čtvrtý, ale konkurence je teď silnější. S Benem jsme velmi spokojeni a s optimismem připraveni na následující sezónu".Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist