James Toseland do MotoGP?

Již několikrát prezentoval britský superbikový jezdec James Toseland svůj sen, který je stát se oficiálním pilotem šampionátu MotoGP. Tentokrát ukázala i druhá strana, že by si svůj sen mohl splnit.

James Toseland do MotoGP?
Britský motoristický server Crash.net uvedl reportáž, ve které nakousává téma budoucího složení satelitního týmu továrny Ducati. Tímto týmem má být i nadále tým někdejšího motocyklového závodníka a účastníka šampionátu Grand Prix 500 (předchůdce dnešního MotoGP), Španěla Luise d´Antína, který má však být od příštího roku maximálně podporován samotnou italskou továrnou.
"Chtěli bychom mít satelitní tým jako má Honda, tedy tým schopný bojovat o pódium. Chceme aby spojení mezi našim satelitním týmem a továrnou bylo silnější," říká šéf továrního týmu Ducati Marlboro pan Livio Suppo. Není proto tajností, že tým Luise d´Antína, který bude v roce 2007 podporován opět společností Pramac, ale který by měl do šampionátu MotoGP nastupovat již s pneumatikami Bridgestone, hledá jezdce, kteří by měli pomoc v boji o samotné pódium.
"Jednám se šesti nebo sedmy jezdci a James Toseland je jedním z nich," říká na stránkách crash.net Luis d´Antín, který také doplňuje, že v tomto jeho hledáčku je vedle současných jezdců týmu Alexe Hofmanna a Jose Luise Cardosa a italský veterán Max Biaggi, kterého by d´Antín rád vrátil do MotoGP. "Toseland je talentovaný jezdec s výsledky a britský trh je pro šampionát i Ducati důležitý. Věřím, že dobrý jezdec se přizpůsobí v každé sérii. Toseland nyní v superbike hravě poráží Alexe Barrose."
I když d´Antín hovoří stejně jako Suppo a tom, že v minulosti přicházeli ze superbiků do MotoGP starší jezdci, kteří nedokázali změnit svůj styl, a že v případě mladých jezdců jako je Vermeulen či Toseland může být vše jinak, jisté je prozatím to, že Toseland i d´Antín vědí o zájmu toho druhého, nikdy však spolu ještě na společné téma nehovořili.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist